Xerox wprowadza ulepszenia w iGen 5, dzięki czemu jest to najbardziej wszechstronny kolorowy cyfrowy arkuszowy system drukujący.

Druk banerowy XLS oraz żółty toner fluorescencyjny dla Xerox iGen® 5 wpływają na poszerzenie jego zastosowania i zwiększenie wydajności urządzenia.

Warszawa, 24 września 2019 – Xerox przedstawia dwie nowe opcjonalne funkcje iGen® 5: wyjątkowo długi arkusz (XLS) i żółty toner fluorescencyjny.

Ulepszenia te zostały zaprojektowane, aby zwiększyć wszechstronność, produktywność i skalowalność dotychczasowych inwestycji naszych klientów w Xerox iGen 5. To połączenie sprawia, że iGen 5 jest najbardziej wszechstronnym kolorowym systemem drukującym, dostępnym obecnie na rynku,” powiedziała Tracey Koziol, starszy wiceprezes Global Offerings, Xerox.

Xerox IGen5 ulepszenia

Opcja iGen 5 XLS umożliwia obsługę arkuszy o długości 35-cala, ich zadruk z nominalną prędkością oraz pobieranie i układanie w stos. Dzięki tej funkcjonalności drukarnie mogą ułożyć więcej użytków na arkuszu, zwiększając wydajność produkcji danej aplikacji na urządzeniu iGen 5 nawet o 25 procent. Dostawcy druku mogą bardziej wszechstronnie wykorzystywać system iGen 5, realizując dodatkowe rodzaje aplikacje, takie jak 4-panelowe broszury, okładki książek, banery, wielkoformatowe okładki, grafiki panoramiczne i drukowanie wielu stron na jednym arkuszu.

Drukarnie mają teraz możliwość wykorzystania piątej stacji drukującej urządzenia iGen 5 do druku z użyciem żółtego tonera fluorescencyjnego, oprócz pomarańczowego, zielonego i niebieskiego rozszerzających gamut kolorystyczny urządzenia a także białego i przezroczystego.

Sposób drukowania kolorów ewoluuje, bo technologia tonerów staje się coraz bardziej zaawansowana. Jako pionier w technologii tonerów i kolorów, Xerox jest pierwszy w opracowywaniu nowych możliwości, które pozwalają systemom drukującym przekraczać granice drukowania materiałów, bez utraty wydajności lub jakości. Fluorescencyjny żółty toner dla iGen 5 jest kolejnym tego przykładem” – dodała Koziol.

Poszerzenie możliwości kolorystycznych systemu drukującego umożliwia dostawcom druku uzyskanie efektów zarówno punktowych jak i na całej powierzchni arkusza, ulepszeń zdjęć i kolorów oraz druku znaków wodnych. Specjalnie opracowany toner, który świeci w świetle ultrafioletowym, jest również alternatywą dla prac takich jak ostrzeżenie w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa, okładki książek, obwoluty, składane kartony, marketing bezpośredni oraz zabezpieczenia. Prace wykorzystujące efekty specjalne z wykorzystaniem kolorów specjalnych mogą być grupowane przez oprogramowanie Xerox FreeFlow® Core, zapewniając ich płynność przetwarzania.

Te nowe ulepszenia przyniosły firmie Xerox dwie nagrody „RED HOT Technology” przyznane przez Association for Print Technologies. Łącznie firma Xerox zdobyła w tym roku siedem nagród, a technologie Xerox RED HOT były prezentowane podczas PRINT 19 na stoisku nr 1510 w Chicago w dniach 3-5 października br.

Druk banerowy XLS na iGen 5 oraz żółty toner fluorescencyjny będą dostępne do zamówienia od 3 października w obu Amerykach i w czwartym kwartale 2019 r. w innych regionach obsługiwanych przez Xerox.