Xerox Iridesse zdobywa nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Prasy Cyfrowej za innowację w produkcji cyfrowej

 

Xerox IridesseTM zdobył główną nagrodę w konkursie European Digital Press Association w 2019 r., Otrzymał nagrodę EDP Cut Sheet Printer Award za innowację w produkcji cyfrowej.

Iridesse to jedyne cyfrowe urządzenie produkcyjne, które łączy druk oraz uszlachetniania w jednym procesie. Jest to pierwsze urządzenie cyfrowe, które może drukować w CMYK i dodatkowo posiada specjalne kolory, takie jak złoto, srebro, biel i przezroczystość łącząc je w jednym przebiegu z prędkością 120 stron A4 na minutę. Zapewnia to większe możliwości projektowania, a jednocześnie ułatwia małym firmom korzystanie ze specjalnych wykończeń przy ograniczonych nakładach.

Urządzenie wybrane zostało za osiągnięcie sukcesu w branży – kosztów, wydajności i jakości – przez firmę EDP, która uhonorowała Xerox Iridesse podczas największej w Europie wystawy specjalistycznych wydruków, FESPA Global Print Expo, w środę 15 maja w Monachium.

„Jako kreatywna agencja brandingowa naszym największym atutem są nasze pomysły” – powiedział Ben Glazier z agencji kreatywnej Glazier Design.
Xerox Iridesse daje nam wiele możliwości wydrukowania nowych i świeżych pomysłów od firm modowych, sprzedawców detalicznych i innych branż. Pozwala naszym klientom wyróżnić się i ulepszyć swój produkt. Oferuje fantastycznie szybki czas realizacji, co sprawia, że możemy działać szybko i wydajnie, oszczędzając w ten sposób koszt i czas klienta.”

IPW1 w Londynie był jednym z pierwszych klientów, którzy przetestowali Iridesse, a po udanej próbie nastąpiły instalacje w całej Europie, w tym we wiodących brytyjskich drukarniach komercyjnych Hickling & Squires and Hobs Repro, włoskich Furlan Grafica, hiszpańskskich Adaequo i ByPrint Madrid, szwajcarskich ILG Druck i Printsalon Beneluksu.

Iridesse to innowacja Xerox na pełnym gazie”  – powiedziała Tracey Koziol, Wiceprezes Xerox ds. Oferty Globalnej. „Iridesse daje projektantom i drukarniom cyfrowym możliwość dywersyfikacji oferty i rozwijania działalności dzięki większej liczbie funkcji, lepszej jakości i większej elastyczności przy niższych kosztach”.