Xerox zdobywa pozycję lidera w raporcie agencji Quocirca

Xerox został liderem światowego rankingu  dostawców usług zarządzania drukiem (MPS) organizowanego przez agencję Quocirca. Dziewiąty rok z rzędu!

– Konsekwencja Xerox w dziedzinie zarządzania drukiem sprawiła, że firma po raz kolejny znalazła się na szczycie rankingu. Doświadczenie w zakresie wspierania dostawców, wszechstronnej analizy i raportowania, w połączeniu z dowiedzioną już siłą technologii ConnectKey, wzmacnia pozycję firmy na rynku MPS – powiedziała Louella Fernandes, Zastępca Dyrektora, Quocirca.

Technologia Xerox ConnectKey®  łączy świat realny i cyfrowy oraz przekształca tradycyjne urządzenia drukujące w inteligentnych asystentów, którzy odpowiadają potrzebom nowoczesnego miejsca pracy. Personalizowane, zautomatyzowane przepływy pracy, błyskawiczny dostęp do chmury, mobilność, dostosowane aplikacje i wielowarstwowe funkcje zabezpieczeń, pomagają zwiększyć produktywność, wydajność oraz bezpieczeństwo informacji.

 Pomagamy klientom osiągnąć ich strategiczne cele

 Klienci Xerox coraz częściej widzą, w jaki sposób zarządzanie drukiem może pomóc w osiągnięciu ich strategicznych celów. Dla Goldcar, lidera rynku wynajmu samochodów w Hiszpanii i Portugalii, zarządzanie drukiem było sposobem na zwiększenie elastyczności i obniżenie kosztów, aby osiągnąć cele ekspansji geograficznej oraz wzrostu organicznego.

– Firma Xerox zapewniła nam szybkość i elastyczność, które są niezbędne do zwiększenia rozbudowy nowego biura, a także kontroli oraz optymalizacji kosztów, których potrzebujemy w naszych codziennych działaniach – powiedział César López, Dyrektor ds. Technologii w Goldcar. MPS pozwala nam również wzmocnić nasze długotrwałe zaangażowanie w zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną biznesu, pomagając nam zmniejszać ogólne zużycie papieru – dodał.

Oferta MPS została zaprojektowana z myślą o złożonych potrzebach, zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i małych oraz średnich firm, przechodzących z papieru na obieg cyfrowy. Technologia, taka jak platforma DocuShare® firmy Xerox, stanowi kluczowy kamień milowy nowoczesnego biura: praca mobilna, współpraca, intuicyjne zarządzanie danymi i automatyzacja czasochłonnych procesów. Narzędzia takie jak usługa User Analytics Service pozwalają na wgląd w użycie drukarki, aby zidentyfikować możliwości transformacji cyfrowej i automatyzacji.

Bezpieczeństwo dokumentów i danych pozostaje istotną częścią oferty MPS, jak zauważa raport Quocirca: Xerox oferuje solidny zestaw usług i zabezpieczeń, które są kluczowe dla kontraktów MPS. Jego wielowymiarowe podejście do bezpieczeństwa obejmuje usługi oceny, opracowywania polityki bezpieczeństwa, zgodności środków zaradczych oraz analityki użytkownika, audytu i śledzenia.

– W Xerox dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić klientom narzędzia i wsparcie niezbędne do rozpoczęcia lub kontynuowania cyfrowej transformacji – powiedział Tracey Koziol, Wiceprezes ds. Globalnych Ofert, Xerox. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny zostaliśmy uznani za lidera w MPS na całym świecie i pomagamy naszym klientom uzyskać wydajność, produktywność oraz generować oszczędności – dodał.

Raport Quocirca zapewnia niezależną ocenę szeregu wybranych dostawców MPS, reprezentujących najważniejsze trendy branżowe, na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród klientów. Ustalenia obejmują:

  • Rozszerzanie kontraktów MPS, w celu objęcia cyfrowych usług przepływu pracy, może pomóc firmom w zwiększeniu wydajności. 84% organizacji wdrożyło już cyfrowe procesy obiegu dokumentów, rezygnując z ich wersji papierowych.
  • MPS jest kluczowym czynnikiem przyspieszającym transformację cyfrową, dzięki wdrożeniu digitalizacji i automatyzacji przepływu pracy.
  • Jakość usług i bezpieczeństwo to główne powody wdrożenia MPS.
  • Prawie połowa (49%) organizacji zgadza się, że bezpieczeństwo drukowania jest ważne dla ich ogólnej strategii bezpieczeństwa informacji.