Zrównoważony rozwój a Xerox

Doskonałe wyniki według rankingu społecznej odpowiedzialności biznesu, wskazują na wzrost w zakresie zrównoważonego rozwoju firmy Xerox.

Xerox Corporation (NYSE: XRX) po raz kolejny wyróżniony przez FTSE4Good Index Series, za pomocą którego mierzona jest wydajność firm, stosujących dobre praktyki dotyczące środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego.

Xerox uzyskał najwyższą ocenę 5,0 w każdej z powyższych kategorii, otrzymując finalnie 96 na 100 punktów za ogólny wskaźnik środowiskowy, społeczny i ład korporacyjny (ESG).

Cały czas dbamy o to, aby Xerox posługiwał się zrównoważoną strategią w zakresie środowiska, odpowiedzialności społecznej i zarządzania. Solidny program ESG pozytywnie wpływa na biznes, a jednocześnie przynosi korzyści naszym pracownikom, klientom, akcjonariuszom oraz całej planecie – powiedział Michele Cahn, Wiceprezes Global Government Affairs, Sustainability & Citizenship w firmie Xerox.

Indeks FTSE4Good index jest zarządzany przez Financial Times Stock Exchange, oddział London Exchange Group Information Services Division.