Opalizujące kolory i uszlachetnienia wkraczają do świata produkcyjnego druku cyfrowego

Firma, która wynalazła kopiarkę, druk laserowy i druk na żądanie ogłasza kolejną innowację – szybkie, sześciostacyjne urządzenie, które łączy druk czterokolorowy z dwoma suchymi tuszami w formie jednoprzebiegowej. The Xerox Iridesse™ Production Press jest jedyną cyfrową maszyną produkcyjną, która drukuje w odcieniach metalicznego złota i srebra, dzięki tuszom suchym, w formie CMYK, a także dzięki przezroczystemu, suchemu tuszowi podczas jednego przebiegu. To szansa na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na trudnym rynku zdobień.

– Iridesse potrafi to, czego inne urządzenia nie potrafią. Ale najważniejsze jest to, co daje w ten sposób klientom – twierdzi Ragni Mehta, vice president, general manager, Cut Sheet Business, Xerox. – Stworzyliśmy maszynę, której zadaniem jest realizacja specjalnch efektów i cyfrowych uszlachetnień w rozsądnej cenie i w prostszy sposób. Dzięki temu nasi klienci mogą pozyskać nowych zleceniodawców i rozwijać się.

Iridesse minimalizuje liczbę niezbędnych procesów, wymaganych zazwyczaj do uzyskania uszlachetnień, zwiększając moce przerobowe i zyski klientów. Jak twierdzą eksperci Keypoint Intelligence-InfoTrends, cyfrowe uszlachetnianie może powodować szybki zwrot kosztów poniesionych na inwestycję i generować marżę na wysokości 40-50%1.

– Fakt, że na Iridesse można pracować w trybie jednoprzebiegowym, a także to, że przepływ pracy został zautomatyzowany i jest jednocześnie w pełni kontrolowany jest zdecydowanym wyróżnikiem Xerox i może dawać dostawcom druku znaczącą przewagę na rynku – dodaje Ron Gilboa, group director, Production Technology, Keypoint Intelligence-InfoTrends.

Dzięki dwóm stacjom dozowania toneru klienci mogą korzystać z możliwości, jakie dają im kolory spotowe (jako dodatkowy kolor srebrny, złoty i bezbarwny), metaliczne i metaliczne odcienie, a także specjalne uszlachetnienia. Złote i srebrne tusze metaliczne mogą zostać użyte osobno lub położone pod lub na kolorach CMYK, aby stworzyć unikalne palety barw. Warstwa tuszu przezroczystego może z kolei stworzyć efekt głębi lub faktury materiału.

Prosty przepływ pracy

Wbudowane moduły Xerox FreeFlow® Core pozwalają dostawcom druku automatyczne i selektywnie przetwarzać tekst i grafiki na druk złoty lub srebrny, bez potrzeby edytowania źródła dokumentu.
Upraszcza to udoskonalanie istniejących aplikacji dzięki wysokiej jakości uszlachetnień.

Drukując z prędkością nawet 120 stron na minutę urządzenie może obsłużyć media z zakresu 52 -400 g/m2 Wśród dodatkowych cech produktu należy wymienić:

  • Wykorzystanie tonerów High Definition Emulsion Aggregate (HD EA), które gwarantują optymalna wielkość cząstki dostarczając tym samym bardziej matowych, jednolitych tint oraz świetną jakość detali.
  • Xerox EX-P 6 Print Server by Fiery® umożliwiający klientom tworzenie indywidualnych modeli przepływu pracy dla aplikacji metalicznych, z zaawansowanymi możliwościami RIP i narzędziami zarządzania kolorem.
  • Dwa moduły podawania papieru Dual Advanced High Capacity Feeders, taca ręczna oraz inserter pozwalają klientom korzystać jednocześnie z ośmiu różnych źródeł mediów o łącznej pojemności do 12 500 arkuszy.
  • Szereg opcji wykończeń, w tym nowy Xerox Crease and Two-sided Trimmer, który tworzy big i falcuje bez odpryśnięć toneru, dając folderom wyjątkową jakość, w połączeniu z Xerox Production Ready Booklet Maker Finisher lub Xerox SquareFold Trimmer Modules.

Dostępność

Przyjmowanie zamówień na Iridesse Production Press rozpocznie się 9 maja 2018 roku. Przed złożeniem zamówienia prosimy o potwierdzenie dostępności z lokalnym przedstawicielem Xerox.

1 Keypoint Intelligence-InfoTrends, “Beyond CMYK: The Use of Special Effects in Digital Printing,” 2016