Cyfrowa alchemia – czyli uszlachetnianie efektem metalicznym, złotym i srebrnym, który przynosi zyski

Dla londyńskiej firmy IPW1 wytłaczanie, foliowanie i uszlachetnianie znajdują się w podstawowej ofercie usług. Klienci oczekują efektów, które przykują spojrzenie. Te wysokiej klasy aplikacje były do niedawna kosztowne. Długi był także okres oczekiwania – ze względu na konieczność zaangażowania wielu maszyn i powtarzania niektórych procesów. Dzisiaj IPW1 oferuje szeroki wachlarz kolorów metalicznych i efektów, które powstają dzięki szybkiemu  Xerox Iridesse™ Production Press – sześciostacyjnej maszynie, która łączy drukowanie czterokolorowe i dwa suche tusze w wersji jednoprzebiegowej.

–    Dzięki Iridesse tworzymy wpadające w oko reklamy, wizytówki i plakaty. Maszyna jest prosta w obsłudze i szybka. Dzięki niej możemy zaoferować naszym klientom coś zupełnie nowego, czego od dawna szukali – twierdzi Glen Robins, sales director w IPW1, firmie, która testowała urządzenie od kilku miesięcy. – Pracuję w tej branży od 35 lat i nigdy nie spotkałem się z takim cyfrowym produktem.

Dla projektantów

Żywe kolory, wysoka jakość, dopracowane detale – na to zwraca uwagę londyńska agencja Glazier Design, która zajmuje się brandingiem, projektowaniem graficznym i projektowaniem stron internetowych. Od niedawna firma może wykonywać wysokiej jakości wydruki, które są jednocześnie efektywne kosztowo.

– Jako projektant mogę powiedzieć, że dzięki nowym funkcjom poszerzamy swoje horyzonty, co przekłada się na jeszcze bogatszą ofertę, którą kierujemy do klientów – mówi Ben Glazier, CEO, Glazier Design. – Co najlepsze, kosztowne dotychczas techniki są już dostępne dla każdego. Możliwość połączenia połysku metalicznego z kolorami procesowymi sprawia, że otrzymamy piękne efekty w produktach typu zaproszenia na wesele, wizytówki i plakaty.

Dla dyrektorów kreatywnych

48.1 jest londyńską agencją kreatywną, która świadczy usługi na rzecz firm z branży HoReCa. Zanim pojawiło się Iridesse, na metaliczne kolory i uszlachetnienia mogło pozwolić sobie niewielu klientów.

Cieszę się, że od teraz metaliczne wykończenia menu możemy zaoferować nawet mniejszym restauracjom – mówi Paddy Carey, creative director, 48.1. – Zastosowanie tych technik przy bardzo niewielkich nakładach było do tej pory niemożliwe.

Dla marketerów

Chester Barrie zajmuje się produkcją marek odzieżowych klasy premium. Dlatego z perspektywy firmy ważne jest, żeby ich ubrania na papierze wyglądały równie dobrze, co na modelu.

– Zastosowanie srebrnych i złotych elementów w materiałach reklamowych sprawi, że nasi klienci z pewnością zwrócą uwagę na nasza ofertę – mówi Chris Scott-Gray, szef marketing w Chester Barrie. – Chcemy, żeby klient, patrząc na nasze foldery, wiedział, że swoje ubranie chce kupić właśnie u nas.

Dostępność

Przyjmowanie zamówień na Xerox Iridesse Production Press rozpocznie się 9 maja 2018 roku.