Quocirca Managed Print Services Market Landscape: Xerox liderem po raz ósmy

Czołowa pozycja Xerox jako dostawcy usług zarządzania drukiem (Managed Print Services, MPS) pozostaje niezagrożona – podaje najnowszy raport ośrodka Quocirca. W jego wydaniu z 2017 roku Xerox już po raz ósmy zajmuje pierwsze miejsce.  

Oferta Xerox MPS odpowiada na złożone oczekiwania firm wkraczających w erę cyfrowej transformacji – tej przeprowadzanej zarówno w wielkich organizacjach, jak i firmach z sektora MŚP. Od zautomatyzowania przepływu pracy po analitykę – to działania, w których pomoże nowa linia urządzeń wielofunkcyjnych z wbudowaną technologią ConnectKey®

Nowe portfolio przekształca tradycyjne urządzenia drukujące w inteligentnych asystentów biurowych. Spersonalizowane, zautomatyzowane funkcje przepływu pracy, dostęp do chmury za pomocą jednego gestu, gotowość do pracy zdalnej, dostosowane aplikacje i wielowarstwowe zabezpieczenia pomagają osiągać większą produktywność i efektywność przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa danych. Dzięki rozwiązaniom Xerox MPS, łatwiej kontrolować procesowanie i koszty generowania dokumentów.

Raport Quocirca, który analizuje poziom usług dla rynku MŚP, wspomina o „wyjątkowych możliwościach Xerox w ofercie skierowanej do środowisk biurowych, aż po drukowanie produkcyjne i silnym ukierunkowaniu firmy
na wprowadzanie innowacji”.

Xerox pozostaje bezsprzecznym liderem rynku MPS – już po raz ósmy z kolei – komentuje Louella Fernandes, associate director, Quocirca. – Innowacje Xerox w zakresie m.in. bezpieczeństwa czy analityki bardzo wzbogacają portfolio firmy. Mowa szczególnie o technologii ConnectKey, która z dużym prawdopodobieństwem umożliwi w przyszłości zautomatyzowanie przepływu pracy zarówno w wielkich organizacjach, jak i małych i średnich przedsiębiorstwach – dodaje.

Raport Quocirca ocenia wybranych dostawców usług MPS, określając jednocześnie branżowe trendy oparte na ankiecie konsumenckiej. Wynika z niej, że:

  • 82% respondentów wymienia cyberbezpieczeństwo jako jeden
    z kluczowych powodów dla implementacji rozwiązań MPS
  • Jedynie 25% respondentów uważa, że ich środowisko wydruku jest w pełni chronione
  • 60% organizacji zaraportowało przynajmniej jedno naruszenie bezpieczeństwa danych w ich środowisku wydruku

 

Zarządzanie informacjami i ich ochrona mają ogromne znaczenia dla organizacji, niezależnie od ich rozmiaru. Nieustająca czujność w tym zakresie musi stać się częścią strategii bezpieczeństwa firmy. W przeciwnym razie organizacje mogą stracić czas, pieniądze i zaufanie klientów – twierdzi Ted Dezvane, Managed Document Services Leader, Xerox. – Urządzenia Xerox posiadają kompleksowy moduł bezpieczeństwa, dzięki któremu są aktywnie chronione. Najnowszy raport Quocirca udowadnia, że organizacje uważają MPS za istotny element ich taktyki zapewniania bezpieczeństwa w dobie cyfrowej transformacji.

Inne wyróżnienia

W zeszłym roku Xerox został również liderem analizy IDC MarketScape: Worldwide Document Workflow Services Hardcopy 2016 Vendor Assessment, uzyskując tym samym po raz szósty z rzędu czołową pozycję w raporcie IDC MarketScape, badającym usługi zarządzania drukiem i środowiskiem wydruku.