Siła współpracy i komunikacji: Xerox i literaci łączą siły w projekcie Set the Page Free

Projekt Set the Page Free zapoczątkował unikalną na światową skalę współpracę artystyczną. 14 sławnych oraz nagrodzonych autorów i autorek stworzy 14 rozdziałów – w tym wiersz i piosenkę – które połączone opowiedzą o tym, jak ludzie spędzają czas w pracy.  

 

SetThePageFree.com łączy talent 14 autorów i autorek. Strona internetowa inicjatywy pokazuje nagrania wideo, filmiki dokumentalne, zdjęcia, fragment książek i podcasty pierwszej grupy pisarzy i pisarek biorących udział w projekcie: Lee Child, Joshuy Ferrisa, Roxane Gay i Gary’ego Shteyngarta.
W nadchodzących tygodniach dołączą do nich Jonathan Ames, Billy Collins, Jonathan Coulton, Sloane Crosley, Jonathan Safran Foer, Chip Kidd, Valeria Luiselli, Alain Mabanckou, Aimee Mann oraz Joyce Carol Oates.

 

Do idei dołącza także Xerox – firma od lat wpływająca na sposób, w jaki współczesny świat komunikuje się i pracuje. Dziś oznacza to dostarczanie przełomowych rozwiązań, które pozwalają ludziom porozumiewać się zarówno off-, jak i online.

W realizacji projektu autorom i autorkom pomagają technologie, oprogramowanie i aplikacje firmy: Xerox Easy Translator Service app, technologii rozpoznawania głosu czy funkcje skanowania i umieszczania swoich prac w chmurze.

Xerox od zawsze znajdował się w samym centrum zmian, które odbywają się w miejscach pracy – komentuje Jeff Jacobson, chief executive officer, Xerox.
Niezależnie od tego, czy mówimy o autorach piszących kolejne strony książek, pracownikach przygotowujących się do wizyty klientów czy małych przedsiębiorstwach, chcących się rozwijać – ludzie chcą pracować bez zbędnych zakłóceń. Ten projekt urzeczywistnia tę ideę.

W ramach projektu Xerox wspiera też organizacje 92nd Street Y i Worldreader. 92ns Street to znane nowojorskie centrum rozpowszechniające kulturę. Worldreader promuje z kolei e-czytelnictwo w społecznościach, w których dostęp do książek jest utrudniony. Z pomocy Wonderland i darmowych cyfrowych bibliotek każdego miesiąca korzysta 500 000 osób z 50 krajów.

Przebywanie z tak znanymi autorami było dla nas przyjemnością. Wspólnie odpowiadaliśmy na pytania, w jaki sposób dziś pracujemy i jak przekłada się to na nasze codzienne zawodowe funkcjonowanie –  mówi Bernard Schwartz, dyrektor należącego do 92nd Street Y centrum Unterberg Poetry Center.

Książka stworzona przez autorów i autorki zaproszonych do projektu zostanie wydana i udostępniona bezpłatnie w 22 krajach już w październiku.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie SetThePageFree.com.