Cyfrowa transformacja to konieczność większości firm

Cyfrowa transformacja to dzisiaj nie tylko przyszłość, ale także konieczność dla większości firm. Przekonało się o tym jedno z czołowych europejskich towarzystw ubezpieczeniowych, wprowadzając rozwiązanie Xerox skracające czas obsługi wniosków z 30 dni do 30 minut.

 

Cyfrowa transformacja to obecnie najczęściej wpisywana do przeglądarki Google fraza biznesowa. Według czołowych firm badawczych do końca bieżącego roku stanie się główną strategią biznesową 2/3 międzynarodowych organizacji, niezależnie od branży, w jakiej działają.

Analitycy Gartnera przewidują, że do końca 2019 roku aż 83 proc. przedsiębiorstw będzie opierać swój model biznesowy na rozwiązaniach technologicznych. Jak podaje z kolei Deloitte, tylko 36 proc. firm dysponuje jasno określonym planem operacyjnym w tym zakresie, a do wdrażania i monitorowania jego kolejnych etapów gotowych jest zaledwie 29 proc. przedsiębiorstw. Najważniejsze w transformacji cyfrowej staje się wobec tego nie rozwiązywanie pojedynczych problemów biznesowych za pomocą systemów IT, ale umiejętne połączenie technologii cyfrowych i procesów biznesowych.

 

Wiedza i autentyczne korzyści

Obecnie mniej niż połowa firm ma opracowany strategiczny plan biznesowy
i inwestycyjny, dotyczący transformacji cyfrowej. Decydując się na taki krok, polskie organizacje zbyt często liczą na natychmiastowe korzyści finansowe, podczas gdy równie ważnym elementem jest budowanie ścisłych relacji
z klientami, które mają szansę zapewnić przychody w dłuższej perspektywie.

Mając kilkadziesiąt, a nawet kilkaset różnych aplikacji wspierających codzienną pracę organizacje nadal nie wiedzą, jak prawidłowo zarządzić przepływem informacji. Firmy powinny liczyć na wdrożenie kompleksowej platformy systemowej, która zapewni realizację wszystkich kluczowych zadań w ramach ekosystemu.

 

Wysoka jakość i budowanie relacji z klientem

Rozwiązanie wprowadzone przez Xerox w jednym z czołowych europejskich towarzystw ubezpieczeniowych łączy kilka obszarów: bazę techniczną (urządzenia), system do bezpiecznego skanowania w modelu rozproszonym, oprogramowanie do odczytu danych z dokumentów oraz usługę weryfikacji i zatwierdzania dokumentów, pokazuje, jak rozwiązania technologiczne przynoszą autentyczne korzyści partnerom producenta. Dzięki skróceniu czasu obsługi wniosków z 30 dni do 30 minut, pojedyncza osoba może zaoszczędzić ponad 43 tys. minut – to ile zajmuje obejrzenie prawie 470 filmów.

Powyższy przypadek to doskonały przykład tego, że dzięki zaawansowanym narzędziom IT w obszarze zarządzania informacją Xerox jest firmą, która gwarantuje realizację celów biznesowych. Umiejętne łączenie wiedzy i technologii zapewnia Partnerom Xerox wybranie na etapie analizy tych obszarów, w których zmiana przyniesie szybkie korzyści biznesowe i pozwoli finansować kolejne etapy wdrażania, aż po pełne przeprowadzenie transformacji cyfrowej.