Urządzenia Xerox zadbają o operacyjność biura

Kondycja sektora MŚP w Polsce z roku na rok się poprawia. Konsekwentnie rosnące przychody przewyższają koszty przedsiębiorstw. Według analiz Ministerstwa Rozwoju, organizacje wydają najwięcej na materiały i energię (ok. 40%), usługi obce (ok. 24%) i wynagrodzenia (ok.15%). To znak, że dojrzały rynek chętnie zainwestuje w sprzęty i infrastrukturę biurową, które wesprą jego operacyjne działania.

Do zatrzymania biurowej pracy może przyczynić się zwykła awaria drukarki. Problemem okazują się też być zbyt szybko zużywające się tonery lub wyjątkowo skomplikowana obsługa konkretnego urządzenia. Z punktu widzenia dynamiki i organizacji pracy niemniej istotna jest szybkość samego drukowania. W czasach, kiedy projektowa praca zdalna zyskuje na popularności, większe znaczenie ma też możliwość zachowania ciągłości przepływu dokumentów w bezpiecznym trybie. To wiąże się z konkretnymi wymaganiami co do wykorzystywanych sprzętów. Nieodłączną funkcjonalnością wyposażenia biurowego staje się łączność z bezprzewodową siecią internetową, łatwy dostęp do zasobów przechowywanych w chmurowym repozytorium czy szybkie, efektywne oraz przede wszystkim bezpieczne parowanie urządzeń mobilnych z najbliższymi drukarkami. Niezależnie od tego, czy będziemy realizować wydruki w trybie kolorowym lub czarno-białym. Na potrzeby współczesnych biur: małych, średniej wielkości lub większych, odpowiada oferta urządzeń Xerox, które sprawią, że operacyjna praca biurowa będzie przebiegać bez zakłóceń. To wartość, którą dostrzeże każdy borykający się ze zbyt szybkim zużyciem tonera czy częstymi awariami sprzętu pracownik.

Phaser 3330 – wydajny

Niewielka, ale jednocześnie wysoko wydajna drukarka nadaje się do pracy średniej wielkości biura, w skład którego wchodzi do 20 osób. Sprawdza się również w większym środowisku biurowym. O jej wydajności i produktywności świadczy duża moc obliczeniowa, która pozwala drukować do 40 arkuszy w rozmiarze A4 w ciągu 60 sekund, przy 6,5 sekundach wymaganych do wygenerowania pierwszej strony. Na oszczędność czasu wpłynie możliwość opcjonalnego montażu podajnika papieru mieszczącego 550 kartek papieru, będącego dodatkiem do standardowej tacy głównej na 250 arkuszy. Czas pozwoli również zaoszczędzić możliwość użycia tonerów pozwalających wykonać średnio 8 500 lub 15 000 wydruków. Urządzenie zostało także wyposażone w bezprzewodową kartę sieciową, dzięki której Phaser może stanąć w każdym miejscu biura. Bezpieczny wydruk zapewni z kolei dostępny opcjonalnie czytnik kart zbliżeniowych, dzięki któremu konkretny dokument zostanie wydrukowany przez konkretnego użytkownika. Urządzenie Phaser 3330 posiada też dodatkowe funkcje zabezpieczeń: IPsec, SNMPv3 czy filtrowanie IP. To szczególnie istotne, gdy użytkownik zdecyduje o wydrukowaniu treści z chmury. Dodatkowym atutem jest wewnętrzna łączność z siecią bezprzewodową. Żeby łączność była bezpieczna, a sama instalacja bardzo prosta, urządzenie posiada także kreator instalacji połączenia Wi-Fi oraz funkcję WPS.

WorkCentre 3345 – wielofunkcyjny

To wielofunkcyjne urządzenie monochromatyczne pozwoli usprawnić pracę wieloosobowego biura. Dzięki intuicyjnemu, dużemu panelowi dotykowemu użytkownik oszczędza czas na wybieranie interesującej go funkcji. Efektywność działania zapewni natomiast dodatkowa pamięć urządzenia wynosząca 1,5 GB oraz nowy, jeszcze wydajniejszy procesor. Podobnie jak Phaser 3330 WorkCentre 3345 wyposażono w opcjonalny czytnik kart zbliżeniowych, który zabezpiecza poufność drukowanych dokumentów. Producent zadbał także o możliwość wykorzystania opcjonalnego podajnika mieszczącego 550 arkuszy. Daje to oszczędność czasu, eliminuje potrzebę częstego uzupełniania pierwotnej tacy na 250 kartek i pozwala drukować na różnych rodzajach papieru, np. na papierze firmowym. WorkCentre 3345 posiada również kasety z tonerem o wysokiej pojemności. W efekcie użytkownik wymienia je rzadziej, a same koszty eksploatacji ulegają redukcji. Wśród ważniejszych cech eliminujących przestój w operacyjnej pracy biurowej należy wymienić prędkość drukowania i kopiowania: do 40 stron na minutę, możliwość skanowania i kopiowania jedno- lub dwustronnego i szybkie faksowanie z książką adresową mieszczącą do 200 numerów. Dzięki obsłudze funkcji Apple AirPrint i Google Cloud Print oraz aplikacji Mopria, stworzonej dla urządzeń mobilnych posiadających system operacyjny Android, użytkownik wydrukuje niezbędne dokumenty za pomocą urządzeń przenośnych. Xerox WorkCentre 3345 posiada też opcjonalną możliwość wyposażenia w moduł NFC (Near Field Communication), który pozwoli parować je z urządzeniami mobilnymi: telefonem lub tabletem. Jedynym wymogiem jest posiadanie przez nie funkcji umożliwiających komunikację bezprzewodową i obsługę NFC. Bezpieczeństwo zapewnią również IPsec, SNMPv3 czy filtrowanie IP.

WorkCentre 6515 – najwyższa jakość wydruku

To najnowsze wielofunkcyjne kolorowe urządzenie Xerox, które docenią pracownicy wykorzystujący na co dzień np. drukowane prezentacje, oferty i kolorowe dokumenty, w których jedną z kluczowych roli odgrywa wizualna strona materiałów. Użytkownicy WorkCentre 6515 będą mogli wyprodukować wydruki w najwyższej dla urządzeń biurowych rzeczywistej rozdzielczości 1200×2400 dpi, na papierze o gramaturze do 220 g/m2. Szybkie i skuteczne przechodzenie do poszukiwanych funkcji zapewni z kolei kolorowy, dotykowy i intuicyjny panel operacyjny. Najnowszy model WorkCentre to także rozwiązanie dla osób przechowujących część dokumentów na zewnętrznych nośnikach. Maszynę wyposażono w łatwo dostępny port USB, dzięki któremu użytkownik wydrukuje materiały umieszczone w wewnętrznej pamięci lub zeskanuje dokumenty z pamięci drukarki na swój nośnik. Problemu nie będzie też stanowić praca mobilna. Zsynchronizowana z aplikacją Xerox Mobile Link maszyna umożliwi skanowanie i wysyłanie wiadomości e-mail z urządzeń mobilnych jak tablet czy smartfon. Pozwoli też przesyłać dane i drukować w obrębie rozwiązań chmurowych za pomocą jednego dotknięcia. Dodatkowymi atutami jest połączenie Xerox WorkCentre 6515 z kolejnymi aplikacjami umożliwiającymi wydruk mobilny: Apple AirPrint czy Google Print Cloud. Wśród pozostałych kluczowych cech urządzenia należy wymienić drukowanie i kopiowanie z prędkością do 28 stron na minutę, skanowanie i kopiowanie w trybie jednoprzebiegowym dwustronnym z prędkością do 37 obrazów na minutę, pozwalające znacznie skrócić czas drukowania lub skanowania takich dokumentów. Standardową funkcjonalnością jest również skanowanie z OCR do formatu przeszukiwalnego PDF, co oznacza w praktyce tworzenie plików z możliwością wyszukiwania konkretnego tekstu. Urządzenie posiada  podajnik wielofunkcyjny na 50 arkuszy, tacę dolną mieszczącą 250 arkuszy, a także opcjonalny dodatkowy podajnik na 550 arkuszy, co daje łącznie możliwość drukowania na trzech rodzajach papieru. Adapter sieci bezprzewodowej umożliwi umiejscowienie Xerox WorkCentre w dowolnym miejscu w biurze. Zastosowanie najnowszego tonera Xerox EA® (Emulsion Aggregation) pomoże zaoszczędzić energię. To efekt mniejszej temperatury uwalniania druku w porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami z tego segmentu.

Nowe wyzwania

Zwiększony nacisk na pracę zdalną, coraz częstsze wyjazdy służbowe czy konieczność drukowania z wykorzystaniem np. urządzeń mobilnych to elementy, które w ciągu kolejnych lat będą zyskiwały na znaczeniu. Z jednej strony pomogą zachować płynny przepływ pracy i zapewnią swobodę operacyjną. Z drugiej jednak, żeby wykonywane z ich wykorzystaniem procesy w pełni odpowiadały oczekiwaniom pracowników biurowych, należy pamiętać o maksymalnym zabezpieczeniu drukowanych i przetwarzanych treści. To także potrzeba, na którą może odpowiedzieć Xerox.