W dążeniu do druku idealnego

Podczas targów poligraficznych, które odbywają się w 2016 roku, Xerox stawia na najwyższą jakość i wydajność rozwiązań produkcyjnych w tym znanych i cenionych na rynku Versant 80 i 2100, a także nowości: Xerox Brenva HD Production Inkjet Press oraz Xerox Trivor 2400 Inkjet Press.

Rodzina Versant

Korzystanie z Xerox Versant Press 80 da firmom poligraficznym szansę na umocnienie swojej pozycji w dynamicznie zmieniających się warunkach rynkowych. Niezależnie od tego, czy maszyna będzie wykorzystywana w komercyjnej drukarni, czy w wewnętrznym dziale firmy, jakość druku sprawi, że otrzymywane prace nie będą wymagały poprawek, eliminując tym samym ryzyko reklamacji. Zapewni to wbudowany system Automated Colour Quality Suite (ACQS), umożliwiający każdorazowo dokładne i stabilne odwzorowanie kolorów. Te same barwy pomoże również uzyskiwać technologia kompaktowego pasa utrwalania. Mechanizm pozwala na stabilną emisję ciepła i siły nacisku, potrzebnych do prawidłowego utrwalenia tonera Emulsion Aggregator (EA) na szerokim zakresie podłoży, bez spowalniania tempa produkcji. W ten sposób optymalizowana jest jakość obrazu w szczególności apli, tint i półtonów. Użytkownicy maszyny drukującej korzystając z narzędzia Simple Image Quality Adjustment (SIQA) zwiększą również stabilność pasowania.

Na podobne udogodnienia mogą liczyć użytkownicy Versant 2100, który dysponuje większymi mocami produkcyjnymi. Model cenowy i funkcjonalność systemu są dobrze zbalansowane, zaś najwyższa na rynku rozdzielczość i wbudowany spektrofotometr gwarantują wysoką, powtarzalną jakość i rejestrację. Versant 2100 radzi sobie z obciążeniem miesięcznym: od 75 000 do 250 000 stron w porównaniu do skali 25 000-80 000 Versant 80. Wysokie moce obu urządzeń sprawią, że maszyny sprawdzą się zakładach produkujących, w zależności od potrzeb, większe lub mniejsze nakłady.

Jak wynika z obserwacji Stanisława Pieczary, PSG Sales & Marketing Director, Xerox Polska, dostawcy rozwiązań dla poligrafii niezmiennie od lat stawiają na produktywność i efektywność kosztową. Wychodzą tym samym naprzeciwko oczekiwaniom klientów, którzy decydując się na doposażenie lub całkowitą wymianę sprzętu chcą upewnić się, że zainwestowane środki się zwrócą. Z tego powodu jedną z częściej wybieranych opcji jest oferta Xerox.

Xerox dysponuje w tej chwili najszerszym portfolio na rynku w kategorii systemów  produkcyjnych. Warto jednak również dodać, że na popularność marki nie składa się sama liczba maszyn, które oferuje. Przede wszystkim Xerox daje swoim użytkownikom sprzęt z najciekawszymi i najbardziej pożądanymi funkcjonalnościami oraz, co jeszcze istotniejsze, z profesjonalnym i doświadczonym serwisem   – komentuje Stanisław Pieczara. Świadczy o tym liczba instalacji systemów Xerox w Polsce oraz liczba klientów odwiedzających nasze stoisko. Część z nich to obecni klienci firmy, którzy pracują z nami od lat. To daje nam wiele powodów do satysfakcji – dodaje Pieczara.

Nowe modele podbijają świat

Brenva HD Production Inkjet Press oraz Xerox Trivor 2400 Inkjet Press to nowe urządzenia zaprezentowane podczas targów drupa 2016. Z założenia mają uczynić druk atramentowy bardziej dostępnym, zachowując elastyczność cenową. Brenva przygotowana jest w technologii druku arkuszowego, zaś Trivor 2400, posiadający serwer Xerox IJ® Print Server z technologią Fiery, technologii druku rolowego z podawaniem ciągłym. Każda z nich pozwoli dostawcom druku przyśpieszyć wzrost firmy i wspierać druk takich prac jak druk książek, druk transakcyjny, direct mail oraz katalogi.

Urządzenie Brenva rozwiązuje problem z, jak określa to firma  InfoTrends, tzw. Strefą Zakłóceń, czyli znaczącą różnicą kosztową pomiędzy urządzeniami elektrofotograficznymi najwyższej klasy a zaawansowanymi systemami rolowymi inklet. Nowa maszyna łączy w sobie oszczędność technologii druku atramentowego z elastycznością urządzeń na papier cięty w tym dzięki formatowi druku B3+ (364x521mm) i automatyzacji procesu kontroli jakości, spełniając tym samym potrzeby rynku.

Urządzenie Xerox Trivor 2400 Inkjet Press to z kolei rozwiązanie dostosowane do zwiększających się wymagań dostawców druku. Łączy w sobie wysoką wydajność i zwiększoną prędkość (168 metrów na minutę w kolorze, 200 metrów na minutę w czerni) przy stosunkowo małych gabarytach. Urządzenie pozwoli drukarniom ukierunkować działania na katalogi, magazyny, kolorowe książki, tym samym oferując klientom większą elastyczność. Wbudowana automatyzacja zapewnia wysoką jakość obrazu, najwyższą stabilność kolorystyczną, technologię Clear Pixel oraz automatyczne wykrywanie zjawiska „missing jet” wraz z mechanizmem kompensacji.

Nowy serwer druku, sterujący pracą Trivor 2400, Xerox IJ Print Server z technologią Fiery, opracowany we współpracy z firmą EFI®, obsługuje liczne strumienie danych (typy plików) dla różnych rodzajów zastosowań. Serwer upraszcza integrację w różnych środowiskach, zapewnia kompleksowe zarządzanie kolorem i bezproblemowo integruje pracę wraz z napływem nowych zleceń.