Jakość w każdej ilości – Xerox IJP 2000

Rośnie zapotrzebowanie na duże reklamy typu indoor: plakaty, grafikę w punktach sprzedaży i banery. Dzięki dużej szybkości urządzenia szerokoformatowego Xerox IJP 2000 usługodawcy mogą wykonywać więcej tego rodzaju zleceń w krótszym czasie, co w praktyce przekłada się na budowanie przewagi konkurencyjnej i wzrost przychodu.

Na rynku wzrasta zapotrzebowanie na szybką realizację wielkoformatowej, dobrej jakościowo i personalizowanej reklamy wewnętrznej. Wizualizacje graficzne, plakaty, oznakowania, grafika w punktach sprzedaży, backlit/stoplight oraz bannery to jednak zamówienia realizowane w krótkich seriach. Większość zamówień, nawet do 74%, stanowią zlecenia do 20 sztuk, które nie są przyjmowane do realizacji w technologii druku offsetowego z uwagi na nieopłacalność. Jednak dzięki zastosowaniu technologii Memjet, mogą być one skutecznie wykonywane na drukarce WF Xerox IJP 2000.

– Xerox Wide Format IJP 2000 jest skierowany do firm przygotowujących szerokoformatowe wydruki promocyjne. Dzięki niemu zlecenie, które wymagało 5 godzin pracy w przypadku wieloprzebiegowych drukarek atramentowych, może być obecnie wykonane w ciągu zaledwie 5 minut. Zaawansowane narzędzia do komponowania i zarządzania kolorami, takie jak dopasowanie koloru i profilowanie nośników, gwarantują wydruki profesjonalnej jakości – mówi Jerzy Małota, Wide Format Manager, Xerox Polska.

Dzięki dużej szybkości i jakości wydruków (420 m2/h w rozdzielczości 1600x1600dpi) oraz obsłudze różnych aplikacji wzrasta liczba zleceń i marża wykonawcy. Projekty do tej pory nieopłacalne lub niemożliwe do zrealizowania w technologii offsetowej i przez drukarki atramentowe/solventowe mogą zostać wykonane przy zastosowaniu najnowszej technologii jednoprzebiegowej. Dzięki niej, zarówno pierwszy jak i ostatni wydruk, co trudno zrealizować w offsecie, jest tej samej jakości. Dodatkowo, przekrojowy zakres użytkowanych mediów pozwala poligrafom na szerokoformatowy druk na takich podłożach jak materiał na banery, papiery fotograficzne (photo gloss) czy satynowe folie typu blacklit/stoplight.