Xerox Polska strategicznym partnerem firmy Inforsys

Warszawa, 13 maj 2015 r. – Xerox Polska ogłosił nowy etap współpracy z firmą Inforsys, liderem sektora obsługi procesów biznesowych w Polsce. Inforsys zdecydował się na instalację systemu drukującego inkjet Impika Reference w unikatowej na skalę światową konfiguracji, zapewniającej m.in wewnętrzny backup (redundancja). Dzięki tej instalacji firma będzie dysponować najszerszym portfolio urządzeń pośród przedsiębiorstw świadczących usługi na polskim rynku, pozwalającym na bezpieczną i kompleksową obsługę korespondencji.

Podpisanie umowy jest efektem wieloletniej współpracy w obszarze druku transpromo. W ramach kontraktu, poza systemem Impika Reference, Xerox dostarczył najszybsze na świecie systemy druku czarno – białego na papier cięty Nuvera 314, dzięki którym Inforsys będzie mógł sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów

– Dzięki tej umowie oraz współpracy z Xerox Polska znacząco wzrosła konkurencyjność Inforsys na rynku. Sukcesywna rozbudowa infrastruktury druku oraz inwestycje w profesjonalne systemy są konsekwencją realizacji strategii firmy, która zakłada rozwój obszaru druku masowego i przesyłek pocztowych. Obecnie jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która posiada możliwość budowy łącznej oferty obejmującej pełnokolorowy, wysokowydajny druk inkjet oraz konfekcjonowanie i dostawę przesyłek masowych. Ta unikatowa na skalę europejską technologia pozwoli zaspokoić potrzeby naszych klientów – mówi Witold Szczurek, Prezes Zarządu firmy Inforsys.

Instalacja Xerox w firmie Inforsys jest jednym z niewielu systemów w Europie z takimi możliwościami. Dzięki zastosowaniu wysokowydajnej, pełnokolorowej technologii druku inkjetowego z możliwością wewnętrznego backupu oraz urządzeń do druku laserowego klasy Nuvera 314, udało się stworzyć elastyczną i dopasowaną do potrzeb klientów ofertę. Ponadto wydruki mogą być wykonywane na szerokiej gamie papierów, w tym na papierach powszechnie dostępnych, co znacząco usprawni proces i pozwoli zoptymalizować koszty obsługi.

– Firmy mają możliwość wdrażania rozwiązań z zakresu druku produkcyjnego na wiele sposobów. Jednak kluczem do efektywnej implementacji systemu jest bliska współpraca z klientem, zwiększanie produktywności oraz przede wszystkim wnikliwe analizowanie danych, w celu wzmocnienia firmy. Dzięki właśnie takiemu podejściu, udało się stworzyć unikatowy system, który nie tylko podniesie konkurencyjność oraz wpłynie na poszerzenie oferty Inforsys, ale w znaczącym stopniu umocni jego pozycję biznesową na rynku obsługi logistyki pocztowej w kraju – mówi Alex Remez, Prezes Zarządu, Xerox Polska.

Xerox Polska jest wiodącym dostawcą urządzeń drukujących i kopiujących z obszaru biurowego i produkcyjnego w kraju. W jego portfolio znajdują się usługi i produkty z zakresu zarządzania drukiem i dokumentami, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla firm i instytucji publicznych. Firma świadczy również usługi outsourcingu procesów biznesowych i IT. Jest jednym z liderów polskiego rynku usług zarządzania drukiem.

Inforsys jest liderem obsługi procesów biznesowych. Specjalizuje się w outsourcingu procesów biznesowych tj. korespondencji masowej, obsłudze codziennej korespondencji w imieniu klienta oraz usługach dla e-commerce. Posiada kompetencje w obsłudze korespondencji papierowej i elektronicznej, a także w integracji ekspedycji dokumentów wieloma kanałami dystrybucji. Wśród klientów Inforsys są największe krajowej banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne i energetyczne oraz liczne instytucje z sektora publicznego.

Informacje o Xerox
Xerox Corporation jest światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi, technologią i dokumentami. Xerox, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu, jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 180 krajach.

Polski oddział Xerox, z siedzibą w Warszawie, został założony w 1993 r. Jest wiodącym dostawcą urządzeń drukujących i kopiujących z obszaru biurowego i produkcyjnego w kraju. W jego portfolio znajdują się usługi i produkty z zakresu zarządzania drukiem i dokumentami, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla firm i instytucji publicznych. Firma świadczy również usługi outsourcingu procesów biznesowych i IT. Jest jednym z liderów polskiego rynku usług zarządzania drukiem.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com lub http://www.acs-inc.com.
Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

XXX-

Kontakt dla mediów:
Maja Godowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 664 061 014, maja.godowska@xerox.com
Magdalena Skibka, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 502 112 379, magdalena.skibka@linkleaders.pl
Michał Rydz, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 512 916 988, michal.rydz@linkleaders.pl

Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp, http://www.facebook.com/XeroxPolska.

XEROX® i XEROX and Design® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.

Ceny, wyposażenie, specyfikacje, osiągi, wygląd oraz dostępność produktów i usług Xerox mogą ulec zmianie.