Xerox liderem rynku usług zarządzania drukiem

Warszawa, 1 grudnia 2014 r. – Firma Xerox znalazła się wśród liderów światowego rynku kompleksowego zarządzania drukiem w corocznym raporcie przygotowanym przez firmę badawczą Gartner. Według instytutu, Xerox należy do grona firm, które posiadają kompleksową wizję świadczonych usług połączoną z możliwościami jej realizacji.

Nowa odsłona Xerox Managed Print Services obejmuje trzy obszary: audyt i optymalizację, bezpieczeństwo i integrację oraz automatyzację i uproszczenie. Dzięki temu system nie tylko generuje oszczędności, ale stanowi wartość dodaną dla klienta. Przy zachowaniu wysokiego standardu możemy jednocześnie automatyzować procesy zarządzania, podnieść poziom bezpieczeństwa IT, zwiększyć produktywność pracowników oraz dbać o środowisko.

„To w jaki sposób dokumenty są użytkowane, zapisywane i udostępniane w dzisiejszym mobilnym świecie, jest jednym z głównych czynników stojących za skutecznym zarządzaniem drukiem” – mówi Mike Feldman, president, Large Enterprise Operations, Xerox. – „Wierzymy, że umieszczenie Xerox, jako lidera w raporcie „Magic Quadrant for Managed Print and Content Services” jest potwierdzeniem tego, że nasza strategia w realny sposób pomaga naszym klientom usprawnić i optymalizować procesy biznesowe” – dodaje.

Selekcja firmy, która dostarczy systemy zarządzania drukiem opiera się w dużej mierze na zaufaniu. Wiele przedsiębiorstw wybiera dostawców, którzy w największym stopniu umożliwiają skuteczną realizację celów biznesowych oraz stworzą dobrze zarządzane, wysoce produktywne środowisko druku. Według Gartnera „możliwość wykonania pracy dla każdego dostawcy usług MPS i MCS opiera się na sukcesie w dostarczaniu usług obecnie oraz jego dobrego przygotowania do działania w przyszłości”.

Raport „Magic Quadrant” to już kolejne wyróżnienie dla świadczonych przez Xerox usług zarządzania drukiem. Firma zdobyła także uznanie organizacji badawczych IDC i Quocirca (Xerox jest liderem piąty rok z rzędu) w tym zakresie.

Informacje o “Magicznym Kwadrancie”

Gartner nie poleca żadnego dostawcy, produktu ani usługi opisanej w "magicznym kwadrancie" i nie doradza użytkownikom, aby wybierali jedynie firmy umieszczone w polu "Liderzy". "Magiczny kwadrant" jest wyłącznie narzędziem badawczym i nie zawiera wytycznych dla użytkowników. Gartner nie udziela żadnych gwarancji, wyraźnych czy domyślnych, w odniesieniu do wyników powyższych badań, w tym gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do konkretnego celu.

Informacje o Xerox
Xerox Corporation jest światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi, technologią i dokumentami. Xerox, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu, jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 180 krajach.

Polski oddział Xerox, z siedzibą w Warszawie, został założony w 1993 r. Jest wiodącym dostawcą urządzeń drukujących i kopiujących z obszaru biurowego i produkcyjnego w kraju. W jego portfolio znajdują się usługi i produkty z zakresu zarządzania drukiem i dokumentami, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla firm i instytucji publicznych. Firma świadczy również usługi outsourcingu procesów biznesowych i IT. Jest jednym z liderów polskiego rynku usług zarządzania drukiem.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com lub http://www.acs-inc.com.
Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

XXX-

Kontakt dla mediów:
Maja Godowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 664 061 014, maja.godowska@xerox.com
Magdalena Skibka, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 502 112 379, magdalena.skibka@linkleaders.pl
Michał Rydz, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 512 916 988, michal.rydz@linkleaders.pl

Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę
http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp, http://www.facebook.com/XeroxPolska.

XEROX® i XEROX and Design® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.

Ceny, wyposażenie, specyfikacje, osiągi, wygląd oraz dostępność produktów i usług Xerox mogą ulec zmianie.