Siła w atramencie. Xerox prezentuje nowe możliwości atramentowych systemów produkcyjnych

Warszawa, 15 grudnia 2014 r. – Według wielu raportów w tym raportu KPMG i Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga, aż 88% firm z branży poligraficznej planuje zwiększenie efektywności działań w ciągu najbliższych 2-3 lat. Mając to na uwadze, Xerox wprowadza nowe funkcjonalności dla atramentowych systemów produkcyjnych CiPress, które pomogą przedsiębiorstwom podnieść wydajność oraz jakość usług.

Zastosowane przez Xerox rozwiązania – opcjonalny moduł druku MICR, wewnętrzny system powlekania oraz narzędzia kontrolujące zużycie atramentu, pozwalają nie tylko generować oszczędności, ale również zwiększać zasoby produkcyjne firmy. Nowe rozwiązania umożliwiają m.in. bezpieczne drukowanie czeków, rachunków, sprawozdań czy faktur. Dzięki zastosowaniu narzędzi kontroli zużycia tuszu, system tworzy wydruki zachowujące bogactwo kolorów, przy jednoczesnej precyzyjnej weryfikacji zużycia atramentu.

„Zaproponowane przez Xerox nowe rozwiązania wprowadzają technologię druku atramentowego na wyższy poziom wydajności i funkcjonalności. Zastosowana w systemie Xerox CiPress konfiguracja dupleksowa z pojedynczym (SED) lub podwójnym mechanizmem druku (TED), umożliwia maksymalizację produktywności i efektywności bez angażowania materiałów wykorzystywanych w trybie offline. Dzięki tak wielu możliwościom, system znajdzie swoje zastosowanie przy tworzeniu aplikacji transakcyjnych, transakcyjno-promocyjnych, reklam bezpośrednich oraz książek i instrukcji obsługi” – mówi Stanisław Pieczara, PSG Sales&Marketing Director, Xerox Polska.

Urządzenia Xerox CiPress wykorzystują opatentowany systemu bezwodnego druku atramentowego. Eliminuje on konieczność korzystania z drogiego i specjalnie przygotowanego papieru, dodatkowych głowic drukujących, czy wstępnego powlekania papieru z wykorzystaniem środków wiążących. Nie tracąc na jakości, wydruki możliwe są nawet z prędkością ponad 150 metrów na minutę. Dzięki tym rozwiązaniom systemy produkcyjne Xerox CiPress otwierają przed przedsiębiorcami zupełnie nowe możliwości.

Informacje o Xerox
Xerox Corporation jest światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi, technologią i dokumentami. Xerox, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu, jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 180 krajach.

Polski oddział Xerox, z siedzibą w Warszawie, został założony w 1993 r. Jest wiodącym dostawcą urządzeń drukujących i kopiujących z obszaru biurowego i produkcyjnego w kraju. W jego portfolio znajdują się usługi i produkty z zakresu zarządzania drukiem i dokumentami, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla firm i instytucji publicznych. Firma świadczy również usługi outsourcingu procesów biznesowych i IT. Jest jednym z liderów polskiego rynku usług zarządzania drukiem.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com lub http://www.acs-inc.com.
Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

XXX-

Kontakt dla mediów:
Maja Godowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 664 061 014, maja.godowska@xerox.com
Magdalena Skibka, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 502 112 379, magdalena.skibka@linkleaders.pl
Michał Rydz, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 512 916 988, michal.rydz@linkleaders.pl

Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę
http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp, http://www.facebook.com/XeroxPolska.

XEROX® i XEROX and Design® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.

Ceny, wyposażenie, specyfikacje, osiągi, wygląd oraz dostępność produktów i usług Xerox mogą ulec zmianie.