Xerox po raz piąty z rzędu światowym liderem usług zarządzania drukiem według Quocirca

Warszawa, 15 lipca 2014 – Dane z nowego raportu grupy badawczej Quocirca wskazują, że firma Xerox już piąty rok z rzędu utrzymała czołową pozycję w dziedzinie usług zarządzania drukiem (Managed Print Services, MPS). Jako światowy lider obsługi procesów biznesowych i zarządzania dokumentami, Xerox pomaga firmom optymalizować infrastrukturę druku dzięki wykorzystaniu usług MPS, a także usprawnia komunikację i procesy biznesowe, co pozwala organizacjom na uzyskanie większych dochodów, redukcję kosztów i poprawę wydajności.

Raport podkreśla, że czołowa pozycja firmy Xerox wynika z jej ciągłego rozwoju i inwestowania w szeroki wachlarz usług MPS. Różnorodna i wyczerpująca oferta obejmuje: druk biurowy, druk produkcyjny, usługi z zakresu IT, obsługę procesów biznesowych, a także rozwiniętą ofertę usług audytu.

Xerox od dawna uznawany jest za wiodącą markę na rynku MPS. Poszerzenie przez firmę oferty oprogramowania, zwłaszcza w zakresie technologii ConnectKey® oraz automatyzacji obiegu dokumentów i procesów pogłębi synergię pomiędzy oferowanymi przez Xerox usługami zarządzania informacją i drukiem. Z raportu Quocirca, który stanowi niezależną ocenę dostawców usług, wynika, że rynek zmierza do rozszerzania usług MPS poza podstawową ofertę konsolidacji urządzeń w stronę zwiększenia wydajności wszystkich procesów związanych z drukiem.

„Kiedy ilość przetwarzanych w firmie informacji, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej, dynamicznie rośnie, wzrastają także wyzwania związane z dostępem i zarządzaniem nimi. Raport Quocirca potwierdza, że nasze nowe usługi poprawiają wydajność. Opracowane przez nas udoskonalenia pomagają firmie efektywnie zarządzać informacją, dzięki czemu może się ona całkowicie skupić na prowadzonej działalności biznesowej” – mówi Maciej Nuckowski, Dyrektor Działu Usług w Xerox Polska.

Jako wieloletni lider rynku usług MPS, Xerox oferuje zarówno ekspertyzę w dziedzinie nowych technologii i zarządzania dokumentami, jak i usług outsourcingu procesów biznesowych oraz IT, niezbędnych klientom do stworzenia efektywnego środowiska pracy i poprawy wydajności biznesowej.

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com lub http://www.acs-inc.com. Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com
Karolina Kubicka, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 502 842 659, karolina.kubicka@linkleaders.pl

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp, http://www.facebook.com/XeroxPolska.

XEROX® i XEROX and Design® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.