Alex Remez nowym Prezesem Zarządu Xerox Polska

Warszawa, 11 kwietnia 2014 r. Alex Remez od 12 marca 2014 r. objął stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Xerox Polska.

Alex Remez przed rozpoczęciem pracy w Xerox pełnił szereg funkcji zarządczych związanych ze sprzedażą i logistyką w Izraelu i na Ukrainie. Do zespołu Xerox dołączył w 2003 r., jako HR & Operations Director, Xerox Izrael. W latach 2007 – 2010 pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Xerox Izrael. Przed objęciem stanowiska Dyrektora Generalnego Xerox Polska, przez trzy lata zajmował analogiczne stanowisko w regionie Ukrainy i Kaukazu. Na nowym stanowisku zastąpił Kingę Piecuch, która była Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym Xerox Polska w 2013 r.

„Objęcie funkcji Dyrektora Generalnego polskiego oddziału Xerox jest dla mnie osobistym wyróżnieniem. Z wielkim zaangażowaniem podejmę to wyzwanie wykorzystując moje wcześniejsze doświadczenia w pracy dla Xerox. Jako Dyrektor Generalny będę dążyć do stałego umacniania pozycji Xerox na polskim rynku, zarówno w obszarze produktowym jak i usługowym, dostarczając zaawansowaną technologię Xerox naszym Klientom poprzez dojrzałą sieć Partnerską” – mówi Alex Remez.

Alex Remez pochodzi z Mikołajowa na Ukrainie, skąd w 1992 r. przeprowadził się do Izraela. Posiada dyplom z ekonomii i księgowości, który uzyskał w Institute of Advanced Studies na Ukrainie. Posiada także tytuł inżyniera okrętowego ukraińskiego Nikolayev Institute of Marine Technology.

Polski oddział Xerox jest czołowym dostawcą urządzeń drukujących i kopiujących w obszarze biurowym i produkcyjnym w kraju. Stale dywersyfikuje ofertę, uzupełniając ją o nowe rozwiązania, zwłaszcza z obszaru technologii cyfrowych i mobilnych. Współpracuje zarówno z firmami z sektora prywatnego, w tym z przedstawicielami branży energetycznej, bankowej i wydawniczej, jak i instytucjami publicznymi. W jego portfolio znajdują się usługi i produkty z zakresu obsługi dokumentów, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur, a także outsourcingu procesów biznesowych i usług informatycznych.

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com. Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com