Nowe kolorowe systemy produkcyjne Xerox Color J75 i C75 automatyzują procesy druku

Warszawa, 20 maja 2013 r. Dwa nowe cyfrowe systemy produkcyjne Xerox Color C75 i J75 drukują z prędkością do 75 str./min. Umożliwiają również druk w chmurze i z urządzeń mobilnych. Produkują wysokiej jakości kolorowe materiały, takie jak, broszury, korespondencję z zakresu marketingu bezpośredniego, katalogi a także fotoalbumy i inne.

Nowe kolorowe systemy produkcyjne Xerox Color J75 i C75 automatyzują procesy druku

Systemy produkcyjne Color J75 oraz C75 zaprojektowano w taki sposób, że oferują różne ustawienia produkcyjne, które sprawdzą się w drukarniach, punktach usługowych, agencjach kreatywnych, zakładach fotograficznych i biurach. Ich wydajność i funkcjonalność docenią zarówno doświadczeni specjaliści, jak i początkujący użytkownicy.

„Systemy produkcyjne Color J75 oraz C75 wyposażone są w nowe narzędzia mające na celu ułatwienie klientom osiągania pożądanej jakości obrazu dla każdej kopii. Użytkownicy mogą automatycznie korygować pasowanie na arkuszu oraz kontrolować gęstość optyczną dla odbitki i drukowanego nakładu. Rozwiązania C75 i J75, choć mają kompaktowe rozmiary, oferują wiele zaawansowanych funkcji podnoszących jakość druku” – mówi Stanisław Pieczara, PSG & Solutions Marketing Manager, Xerox Polska.

Xerox Color J75
System produkcyjny Xerox J75 oferuje większą wydajność i pełną automatyzację dla czynności kalibracji i profilowania dzięki wbudowanemu w urządzeniu spektrofotometrowi. Rozwiązanie obsługuje zróżnicowane rodzaje nośników, w tym o gramaturze do 300 gsm. Drukuje z prędkością 75 str./min. Ponadto, potrafi łatwo odwzorować barwy wykorzystywane w komunikacji wizualnej firm dzięki systemowi Automated Color Quality Suite (ACQS). Wbudowany spektrofotometr, a także narzędzia zarządzania kolorami pozwalają na dokładne odwzorowanie barwy przy minimalnym udziale operatora.

Dodatkowo, wydajność urządzenia i szerokie spektrum narzędzi introligatorskich opracowanych przez Xerox i partnerów firmy, ułatwiają przygotowanie oraz stworzenie różnorodnych produktów, od pocztówek po broszury. Drukarze mogą także obsługiwać personalizowane kampanie wielokanałowe z zastosowaniem rozwiązania firmy XMPie®, A Xerox Company.

Xerox Color C75
Xerox Color C75 pomaga rozpocząć i rozwinąć działalność przedsiębiorstwa oferującego usługi druku cyfrowego. Osiąga prędkość druku do 75 str./min na papierze niepowlekanym i do 51 str./min na powlekanym. Podobnie jak w urządzeniu J75, operator ma możliwość automatycznego korygowania pasowania na arkuszu i gęstości optycznej dla drukowanej odbitki i nakładu. Zaawansowane możliwości drukowania i kopiowania zwiększają wydajność pracy. Opcja wykorzystania technologii mobilnych oraz cloud computingu otwiera nowe biznesowe możliwości, pozwalając na bezpieczne drukowanie ze smartfonów, tabletów, laptopów oraz komputerów stacjonarnych.

Dostępny dla użytkowników pakiet ProfitAccelerator® Digital Business Resources, największy pakiet biznesowych narzędzi i usług w branży, pomaga drukarzom zarządzać firmą i zdobyć przewagę konkurencyjną.

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com lub http://www.acs-inc.com.
Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

XXX-

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp, http://www.facebook.com/XeroxPolska.

XEROX®, XEROX and Design® i ProfitAccelerator® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach. XMPie® to znak towarowy XMPie®, A Xerox Company.

Ceny, wyposażenie, specyfikacje, osiągi, wygląd oraz dostępność produktów i usług Xerox mogą ulec zmianie.