Xerox w gronie najlepszych globalnych marek według rankingu Interbrand Best Global Brands 2013

Warszawa, 31 października 2013 r. W najnowszym rankingu stu najbardziej wartościowych i wpływowych marek świata przygotowanym przez firmę konsultingową Interbrand, wartość marki Xerox oszacowano na blisko 6,8 miliardów dolarów. W zestawieniu firma zajęła 62 miejsce.

„Marka Xerox pojawiła się w zestawieniu Interbrand’s 2013 Best Global Brands jako jedna z trzech firm świadczących usługi dla biznesu. Oznacza to, że jest dziś identyfikowana nie tylko z przełomowymi technologiami i produkcją urządzeń biurowych, ale także m.in. z outsourcingiem zarządzania drukiem i dokumentami. To właśnie usługowa dywizja biznesowa przynosi firmie największe przychody i staje się jej wyróżnikiem” – podkreśla Arkadiusz Chłopik, Office Marketing Manager, Xerox Polska.

Wartość marki Xerox w 2013 roku została oszacowana przez firmę Interbrand na niemal 6,8 miliardów dolarów, co oznacza wzrost w stosunku do roku poprzedniego o ponad 1 %. Wartość wszystkich marek uwzględnionych w zestawieniu wynosi 1,3 bln dolarów i jest o 8,4% większa niż w 2012 roku.

Ranking najdroższych globalnych marek firma Interbrand przygotowuje co roku. To już 14 takie zestawienie opracowane na podstawie wielu wskaźników oceniających m.in. płynność finansową firmy i jej skuteczne zarządzenie oraz stopień przywiązania klienta do danej marki. Nadrzędnym celem badania jest wykazanie, jak zmieniają się wyniki finansowe najważniejszych międzynarodowych firm, które na co dzień kształtują zachowania konsumentów na całym świecie. Tym razem ranking został wyraźnie zdominowany przez korporacje związane z branżą IT i nowymi technologiami.

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com. Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

XXX

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com Karolina Kubicka, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 502 842 659, karolina.kubicka@linkleaders.pl

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp.

XEROX® i XEROX and Design® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.