Nowe urządzenia Xerox – prędkość i wydajność także poza biurem

Warszawa, 21 października 2013 r. Xerox zaprezentował dwa nowe monochromatyczne urządzenia – Xerox WorkCentre 3615 i Phaser 3610 – dedykowane sektorowi MSP. Oprócz wysokiej jakości druku zapewniają profesjonalny wygląd dokumentów. Dzięki WiFi umożliwiają pracę w dowolnym miejscu, zarówno w biurze, jak i poza nim.

Prędkość druku urządzenia wielofunkcyjnego Xerox WorkCentre 3615 i drukarki Phaser 3610 wynosi 45 str./min dla arkuszy A4 i 47 str./min dla arkuszy o wymiarach 216 x 279 mm (letter size), co plasuje je w grupie najszybszych urządzeń swojej klasy. Mogą być opcjonalnie wyposażone w 3 dodatkowe podajniki papieru na 550 arkuszy, co daje możliwość wykorzystania aż 2350 stron bez konieczności dokładania papieru. Dzięki temu możliwe staje się zarządzanie dużą ilością prac i zróżnicowanym zestawem mediów. Rozdzielczość druku wynosząca 1200 x 1200 dpi poprawia standard materiałów sprzedażowych, notatek służbowych i faktur o dużej jakości obrazu. Co wiecej, nowe urządzenia Xerox stanowią idealne rozwiązanie dla osób zdalnie wykonujących swoje zawodowe obowiązki.

„Aby wyjść naprzeciw potrzebom pracowników, którzy w celach służbowych przebywają często poza biurem, Xerox WorkCentre 3615 i Phaser 3610 zostały wyposażone w aplikację Apple AirPrint. Pozwala ona na drukowanie emaili i dokumentów bezpośrednio z mobilnych urządzeń iOS, które muszą być tylko połączone z biurową siecią. Z kolei aplikacja Xerox PrintBack umożliwia drukowanie dokumentów przez osobę znajdującą się poza biurem” – mówi Kamil Majchrzak, Product Manager ICBG, Xerox Polska.

WorkCentre 3615 może wykonywać zadania bez względu na to, czy poprzednie zlecenia zostały już ukończone. Dzięki temu zapobiega przestojom w pracy, gdy np. skończy się papier o danym formacie. Urządzenie pozwala na skanowanie stron w rozmiarze 216 x 356 mm (legal size). Dodatkowo umożliwia drukowanie zbindowanych dokumentów bez konieczności zdejmowania oprawy.

Dodatkowym udogodnieniem w przypadku obu urządzeń są kasety z tonerem o wysokiej pojemności, pozwalającymi na dużą oszczędność czasu przy wymianie tuszy. Zużycie papieru i związane z nim koszty zostają również zredukowane dzięki funkcji automatycznego dwustronnego druku. Z kolei opcja druku jednostronnego pomnaża strony na jednym arkuszu. Jest to dogodne rozwiązanie przy produkcji materiałów do prezentacji.

Standardowa funkcja Xerox Secure Print zabezpiecza firmowe dane przed nieupoważnionym dostępem. Xerox WorkCentre 3615 i Phaser 3610 są ponadto przyjazne dla środowiska, gdyż zastosowano w nich Xerox Toner EA, który zmniejsza emisję dwutlenku węgla o 28% w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami.

Dostępność i cena
Phaser 3610DN – 1899 PLN netto,
WorkCentre 3615DN – 2699 PLN netto,
Produkty dostępne są na magazynach dystrybutorów.

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com. Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com Karolina Kubicka, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 502 842 659, karolina.kubicka@linkleaders.pl

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp.

XEROX® i XEROX and Design® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.

Ceny, wyposażenie, specyfikacje, osiągi, wygląd oraz dostępność produktów i usług Xerox mogą ulec zmianie.