Xerox publikuje raport „Globalne Obywatelstwo 2013″

Warszawa, 25 września 2013 r. Xerox opublikował raport „Globalne Obywatelstwo 2012”, prezentujący osiągnięcia firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ponadto, w uznaniu za działalność z obszaru CSR firma po raz szósty z rzędu została uwzględniona w Indeksie FTSE4Good jako organizacja spełniająca wszystkie kryteria w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, praw człowieka i ochrony środowiska.

Raport „Globalne Obywatelstwo 2013” prezentuje osiągnięcia Xerox w zakresie zrównoważonego rozwoju:

  • Program Energy Challenge 2012. Projekt doprowadził do 42 -procentowej redukcji emisji gazów cieplarnianych w ciągu ostatnich 10 lat.
  • Zero Waste to Landfill (pol. Zero odpadów na śmietnisku). Xerox osiągnął historyczny, 99,3 procentowy wskaźnik związany z redukcją ilości odpadów wywożonych na śmietnisko. Dzięki recyklingowi część sprzętów i materiałów eksploatacyjnych została ponownie wykorzystana.
  • Program ochrony wód. Projekt umożliwił zmniejszenie zużycia wody o 17 proc. w ciągu ostatniego roku.
  • Współpraca z The Nature Conservancy. Udane zwieńczenie siódmego roku partnerstwa Xerox z The Nature Conservancy.

“Firmy zwracające się do nas o pomoc w optymalizacji biznesu chcą wiedzieć, w jaki sposób angażujemy się w działania na rzecz środowiska i lokalnych społeczności. Za każdym razem potrafimy znaleźć rozwiązanie korzystne dla wszystkich stron – klientów, Xerox i naszej planety”- podsumowała Ursula Burns, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Xerox Corporation.

Pełna treść raportu i inne informacje na temat działań Xerox na rzecz zrównoważonego rozwoju dostępne są pod adresem www.xerox.com/citizenshipreport2013.

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com. Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

XXX

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę: http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp.

XEROX® i XEROX and Design® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.