Xerox ColorQube 8900 powraca z technologią ConnectKey

Warszawa, 6 czerwca 2013 r. Xerox ColorQube 8900 – kolorowe urządzenie wielofunkcyjne dobrze już znane użytkownikom – zostało wyposażone w kontroler ConnectKey, który umożliwia mobilny druk oraz druk w chmurze. Urządzenie produkuje w technologii stałego atramentu materiały o wyjątkowo intensywnych, nasyconych barwach, na różnego rodzaju mediach. Tworzy materiały promocyjne i biurowe, takie jak ulotki, broszury i foldery. Ma kompaktowe rozmiary, zmieści się więc nawet w domowym biurze.

ColorQube 8900 wyposażone zostało w kontroler ConnectKey. Jest to przełomowa architektura Xerox, która w pełni integruje mobilne rozwiązania dla skanowania i pracy w chmurze, dając użytkownikom narzędzia upraszczające kluczowe dla biznesu procesy. Urządzenia z rodziny ColorQube z kontrolerem ConnectKey umożliwiają m.in. druk w chmurze i z urządzeń mobilnych. Technologia pozwala także na tworzenie i modyfikowanie aplikacji z poziomu sprzętu. Przeznaczone są dla pracowników biur każdej wielkości.

Dostępne wkrótce na ColorQube 8900 oprogramowanie Xerox Apps Studio pozwoli użytkownikowi dostosować aplikacje do własnych potrzeb. Dla przykładu, firma ubezpieczeniowa może skanować wnioski o odszkodowanie bezpośrednio z urządzenia do swojego systemu lub repozytoriów w chmurze, takich jak SharePoint Online, Google Drive, Dropbox, Evernote i Salesforce.com. Apps Studio nie wymaga dodatkowego oprogramowania i serwera. Aplikacje instalowane są na urządzeniu wielofunkcyjnym. Rozwiązania skanowania do chmury umożliwiają konwertowanie dokumentów do formatu Microsoft® Word®, i Excel®. Urządzenie ma możliwość przekształcenia skanowanych plików na PDF-y z możliwością wyszukiwania.

„Aby chronić dane przesyłane z MFP, urządzenia z kontrolerem ConnectKey posiadają, jako pierwsza linia na rynku, wbudowany system antywirusowy McAfee. Korzystają również z architektury Cisco TrustSec, która zabezpiecza obieg informacji otrzymywanych i przesyłanych do urządzenia. Tego typu zabezpieczenia są istotne zarówno dla firm, jak i instytucji publicznych, w których przetwarza się wiele poufnych dokumentów” – mówi Arkadiusz Chłopik, Office Marketing Manager, Xerox Polska.

Inne funkcjonalności Xerox ColorQube 8900:

  • SharePoint: użytkownicy mogą za pomocą urządzenia łączyć się z platformą SharePoint oraz przeglądać i uzupełniać znajdujące się na niej dokumenty.
  • Łatwa integracja IT: urządzenia wielofunkcyjne z ConnectKey mogą stanowić centralny element sieci. Są łatwe w instalacji i obsłudze, m.in. dzięki wsparciu online i filmikom wideo pomagającym rozwiązać podstawowe problemy techniczne.
  • Mobilny druk: użytkownik może drukować zdalnie na ColorQube 8900 za pomocą urządzeń mobilnych. MFP (Multi Functional Product) posiada wbudowaną aplikację Xerox Mobile Print, którą można pobrać bezpłatnie ze strony Xerox. Daje ona użytkownikom możliwość drukowania dokumentów z chmury z urządzeń z systemem Google Android, iOS, Windows i BlackBerry.
  • Stały atrament: ColorQube 8900 wykorzystuje technologię stałego atramentu. Wyposażona w nią drukarka produkuje o 90 proc. mniej odpadów oraz emituje o 30 proc. mniej dwutlenku węgla w porównaniu z typowym modelem.

Cechą wyróżniającą urządzenia stałoatramentowe, w tym również model ColorQube 8900, spośród konkurencyjnych produktów, jest rewolucyjny model rozliczania, znany jako rozliczanie hybrydowe lub trzylicznikowe. Xerox w produktach z rodziny ColorQube oferuje trzy stawki za wydruk, które kwalifikowane są na podstawie ilości kolorowych pikseli na każdej wydrukowanej stronie. Dzięki temu kolorowe strony mogą być liczone w różnych stawkach uzależnionych od pokrycia wydruku. Dla klienta oznacza to płacenie za realną ilość barwy, jaką wykorzystują w swoich materiałach, a ta w przypadku produkcji typowych materiałów biurowych jest stosunkowo niewielka.

Więcej informacji na temat urządzeń z technologią ConnectKey można uzyskać na stronie: http://www.office.xerox.com/connectkey/plpl.html

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com lub http://www.acs-inc.com.
Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

XXX-

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com Karolina Kubicka, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 502 842 659, karolina.kubicka@linkleaders.pl

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp, http://www.facebook.com/XeroxPolska.

XEROX®, XEROX and Design® i ColorQube® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.

Ceny, wyposażenie, specyfikacje, osiągi, wygląd oraz dostępność produktów i usług Xerox mogą ulec zmianie.