Xerox liderem usług desktop outsourcing w 2012 r. według badania „Magic Quadrant”

Warszawa, 29 października 2012 r. Xerox został uznany liderem usług z obszaru desktop outsourcing w raporcie firmy Gartner „2012 Magic Quadrant for Desktop Outsourcing Services, North America1”.

Do usług typu desktop outsourcing należy codzienne zarządzanie komputerami i innymi powiązanymi urządzeniami w firmie, w tym dostawa sprzętu, a także profesjonalny serwis i wsparcie procesów instalacji.

“Ocena dostawców usług typu desktop outsourcing przeprowadzona przez Gartner, jest dla firm podstawowym źródłem informacji na temat słabszych i mocnych stron potencjalnego dostawcy” – powiedział Kevin Kyser, chief operating officer and executive vice president, Xerox’s information technology group. “Wyróżnienie Xerox jako lidera wśród dostawców usług desktop outsourcing, świadczy tym, że jest to firma, którą cechuje ciągłe inwestowanie w utrzymanie standardów jakości oraz nastawienie na klienta i jego potrzeby”.

Dzięki przejęciu w 2010 r. firmy Affiliated Computer Services, Xerox poszerzył swoją ofertę usług dla firm o outsourcing IT, w tym usługi typu help desk, desktop outsourcing, a także usługi związane z rozwojem aplikacji i infrastrukturą IT.

Magiczny kwadrant to autorskie narzędzie badawcze firmy Gartner, które w graficznej formie prezentuje trendy rynkowe, poziom dojrzałości rynku i jego graczy. Firmy oceniane są na podstawie spójności i kompleksowości swojej wizji i strategii oraz zdolności realizacji projektów.

Informacje o “Magicznym Kwadrancie”
Gartner nie poleca żadnego dostawcy, produktu ani usługi opisanej w "magicznym kwadrancie" i nie doradza użytkownikom, aby wybierali jedynie firmy umieszczone w polu "Liderzy". "Magiczny kwadrant" jest wyłącznie narzędziem badawczym i nie zawiera wytycznych dla użytkowników. Gartner nie udziela żadnych gwarancji, wyraźnych czy domyślnych, w odniesieniu do wyników powyższych badań, w tym gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do konkretnego celu.

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com. Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor. 1 Gartner “Magic Quadrant for Desktop Outsourcing Services, North America”, David Edward Ackerman, Helen Huntley, Bryan Britz and William Maurer. July 24, 2012.

XXX

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com Karolina Kubicka, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 502 842 659, karolina.kubicka@linkleaders.pl

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp.

XEROX® i XEROX and Design® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.