Xerox publikuje raport „Globalne Obywatelstwo 2012”

Warszawa, 22 października 2012 r. – Xerox opublikował raport „Globalne Obywatelstwo 2012”, prezentujący osiągnięcia firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ponadto, w uznaniu za działalność z obszaru CSR firma po raz piąty z rzędu została uwzględniona w Indeksie FTSE4Good jako organizacja spełniająca wszystkie kryteria w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, praw człowieka i ochrony środowiska.

W podsumowaniu brane były pod uwagę patenty wszystkich spółek Xerox: Affiliated Computer Services (ACS), Palo Alto Research Center (PARC) i XMPie®. Sama spółka joint venture w Japonii – Fuji Xerox Co. Ltd – zarejestrowała aż 588 patentów w 2011 roku. Łączna liczba – 1618 patentów – daje firmie Xerox ósme miejsce w światowym rankingu IFI Patent Intelligence.

Raport „Globalne Obywatelstwo 2012” skupia się na czterech głównych obszarach, dla których prezentuje konkretne przykłady wdrożeń i elementów polityki korporacyjnej:

  • Wsparcie klienta. W ramach tego obszaru firma stworzyła internetowy portal Open Xerox, który zachęca klientów do aktywnego włączenia się w tworzenie nowych produktów, aplikacji i usług. Serwis zapewnia natychmiastowy dostęp do innowacji firmy i pozwala każdemu przetestować pilotażowe technologie i przekazać swoją opinię bezpośrednio inżynierom i naukowcom pracującym w laboratoriach Xerox.
  • Tworzenie przyjaznego miejsca pracy. Zapewnienie optymalnych warunków pracy i rozwoju jest szczególnie istotnym elementem polityki firmy oraz jednym z jej wyróżników na rynku – Xerox otrzymał maksymalną ocenę w ramach „Corporate Equality Index 2011” i badaniu „Best Places to Work” (Najlepsze Miejsca Pracy) przeprowadzonym przez Human Rights Campaign Foundation.
  • Ochrona środowiska. Xerox umożliwia firmom prywatnym i instytucjom publicznym redukcję kosztów druku o 30 proc., co jednocześnie umożliwia zmniejszenie zużycia papieru i energii. Ponadto, w 2011 r. 100 proc. nowych produktów przedsiębiorstwa zdobyło certyfikat energooszczędności ENERGY STAR. Prowadzone przez Xerox działania na rzecz ochrony środowiska zostały docenione przez Newsweek – firma znalazła się na liście „Green Ranking – 50 najbardziej ekologicznych firm.
  • Wsparcie społeczności lokalnych. W ramach tego obszaru jedenastu pracowników Xerox w 2011 r. otrzymało pełnopłatne urlopy, przeznaczone na pomoc organizacjom non-profit działającym w ich otoczeniu. Osoby te miały możliwość podnieść wydajność i efektywność organizacji na rzecz których pracowały, m.in. dzięki wiedzy zdobytej w trakcie prowadzonych przez Xerox szkoleniach Lean Six Sigma.

“Skupiając się na usprawnieniu rozwiązań wspieramy także zrównoważony rozwój. Upraszczanie procesów w firmie nie polega na obniżaniu skali działania czy redukowaniu liczby zadań. Jego istotą jest wyeliminowanie niepotrzebnych elementów procesu, a także strategiczne zastosowanie innowacji i technologii. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy i zasobów. Na tym polega zrównoważony rozwój” – podsumowała Ursula Burns, Prezes i Dyrektor Generalny Xerox Corporation.

Pełna treść raportu i inne informacje na temat działań Xerox na rzecz zrównoważonego rozwoju dostępne są pod adresem http://www.xerox.com/citizenship.

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com. Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

XXX

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com Anna Podolak, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 502 220 557, anna.podolak@linkleaders.pl

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę:
http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp.

XEROX® i XEROX and Design® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.