Kolor poprawia wyniki w nauce Xerox przedstawia wyniki swojego najnowszego raportu

Warszawa, 15 stycznia 2013 r. Jak wynika z analiz przeprowadzonych na zlecenie Xerox przez instytut badawczy Harris Interactive, w amerykańskich szkołach niewiele jest kolorowych pomocy naukowych. 7 na 10 uczniów w wieku 8-18 lat zauważyło, że w pomocach dydaktycznych, z których korzystają, zbyt mało jest kolorowych obrazków (72%), wykresów i diagramów (69%). Tymczasem okazuje się, że kolor pozwala na szybsze i pełniejsze przyswojenie zadanych materiałów.

Uczniowie przyznają, że obecność koloru ma wpływ na zrozumienie i przyswajanie wiedzy. Większość uważa, że kolorowe ilustracje lub tekst pomogłyby uatrakcyjnić zajęcia (77%) i wykonywanie pracy domowej (70%).

Badani uczniowie stwierdzili, że kolorowe materiały są szczególnie przydatne, gdy wykorzystuje się je w nauce trudniejszych przedmiotów. 58% przyznało, że więcej zapamiętałoby z przedmiotów ścisłych, gdyby materiały pomocnicze były bardziej barwne.

Nawet te szkoły, które mają bardzo napięty budżet, mogą sobie pozwolić na druk w kolorze. Warto wtedy skorzystać z ekonomicznych rozwiązań takich jak np. urządzenia z rodziny Xerox ColorQube, za pomocą których można drukować w kolorze kilkakrotnie taniej niż na urządzeniach w technologii laserowej, a ponadto na szerszym wachlarzu podłoży, w tym papierze recyklingowym. Dzięki właściwym narzędziom można przygotować atrakcyjne materiały naukowe, które pomogą uczniom lepiej przyswoić przekazywaną im wiedzę.

Ekonomiczne zarządzanie kosztami druku wspomaga Xerox Hybrid Color Pricing Plan, który automatycznie analizuje ilość koloru wykorzystanego w dokumentach i określa koszt każdego wydruku. Możliwość drukowania w kolorze może być też dzięki niemu zastrzeżona PIN-em lub innym hasłem.

Więcej informacji na temat rozwiązań Xeroxa dla szkół można znaleźć na stronie: www.xerox.com/k12edu.

Metodologia badania
Badanie metodą ankiety przeprowadzone zostało na terenie USA przez firmę Harris Interactive na zlecenie Xerox w okresie 16-28.11.11 na 1002 uczniach w klasach 3-12. Próba jest reprezentatywna dla grupy wiekowej 8-18 lat pod kątem wieku, płci, rasy/pochodzenia, wykształcenia rodziców i miejsca zamieszkania badanych. Ponieważ dobór próby odbywał się na zasadzie dobrowolnego uczestnictwa w badaniu, nie można dla niego oszacować błędu statystycznego.

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com lub http://www.acs-inc.com.
Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

XXX-

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp.

XEROX®, XEROX and Design® i ColorQube® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.

Ceny, wyposażenie, specyfikacje, osiągi, wygląd oraz dostępność produktów i usług Xerox mogą ulec zmianie.

Zdjęcia/galeria multimedialna dostępna na stronie: http://www.businesswire.com/cgi-bin/mmg.cgi?eid=50227739&lang=en