Kinga Piecuch nowym prezesem Xerox Polska

Warszawa, 7 stycznia 2013 r. Kinga Piecuch od 1 stycznia 2013 r. objęła stanowisko Prezesa Zarządu Xerox Polska. Dotychczas pełniła funkcję Członka Zarządu oraz Dyrektor Sprzedaży i Marketingu polskiego oddziału firmy. Jako Prezes Zarządu Xerox Polska, Kinga Piecuch odpowiadać będzie za kompleksowe zarządzanie polskim oddziałem. Kinga Piecuch na stanowisku prezesa zastąpiła Marzenę Tarkowską, która awansowała do globalnych struktur firmy na stanowisko GDO Head of Strategy i będzie odpowiedzialna za strategię oraz rozwój usług z portfolio Xerox. Marzena Tarkowska związana jest z Xerox Polska od 2000r., funkcję Prezesa Xerox Polska pełniła przez siedem lat.

Kinga Piecuch jest związana z firmą od 2006 r. Jako Członek Zarządu oraz Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Xerox Polska zarządzała strukturą handlową firmy na terenie kraju. Nadzorowała tworzenie i wdrażanie strategii marketingowych i sprzedażowych nowych produktów, a także usług z portfolio firmy z zakresu ITO (Information Technology Outsourcing) i BPO (Business Process Outsourcing). Przy wsparciu Kingi Piecuch, Xerox umocnił swoją pozycję na rynku w Polsce, konsekwentnie poszerzając sieć sprzedaży poprzez kanał partnerski oraz obronił tytuł lidera w obszarze outsourcingu druku i zarządzania dokumentami.

„Rola prezesa polskiego oddziału Xerox to dla mnie wielkie wyróżnienie, ale zarazem ogromna odpowiedzialność i świadomość wyzwań, stojących przede mną i całą firmą. Obecna sytuacja wymaga intensywnych, proaktywnych działań, sprawności w pozyskiwaniu klientów i partnerów biznesowych oraz wspólnej pracy na rzecz pomyślności i satysfakcji klientów, kontrahentów i pracowników. Jako prezes będę dążyć do stałego zwiększania udziału Xerox na krajowym rynku, zarówno w obszarze produktowym jak i usług biznesowych – mówi Kinga Piecuch.”

Kinga Piecuch ma wyższe wykształcenie ekonomiczne. W latach 2000 – 2006 pracowała w IBM Polska, stopniowo awansując ze stanowiska Key Account Manager, na stanowisko Dyrektora Handlowego odpowiedzialnego za sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Od początku swojej kariery aktywnie działa na rzecz promocji nowoczesnych rozwiązań w zakresie biznesu, technologii, zarządzania drukiem i dokumentami, zarówno w sektorze prywatnym, jak i w administracji. Doświadczenie zdobyte w latach 1996 – 2000 w pracy w Kancelarii Prezydenta RP pozwala jej na dobre rozumienie potrzeb sektora publicznego. Aktywnie działa również na rzecz zastosowania na dużą skalę ekologicznych rozwiązań w biurach i urzędach. Pełni rolę doradczą dla osób decyzyjnych w organizacjach, występuje jako ekspert na konferencjach i debatach oraz w mediach, a także wspiera działalność organizacji branżowych i biznesowych.

Polski oddział Xerox jest czołowym dostawcą urządzeń drukujących i kopiujących w obszarze biurowym i produkcyjnym w kraju. Stale dywersyfikuje ofertę, uzupełniając ją o nowe rozwiązania, zwłaszcza z obszaru technologii cyfrowych. Współpracuje zarówno z firmami z sektora prywatnego, w tym z przedstawicielami branży energetycznej, bankowej i wydawniczej, jak i instytucjami publicznymi. W jego portfolio znajdują się usługi i produkty z zakresu obsługi dokumentów, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur, a także outsourcingu procesów biznesowych i usług informatycznych.

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com. Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com
Agnieszka Porębska, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 516 026 556, agnieszka.porebska@linkleaders.pl