OCR odszyfruje nieczytelny charakter pisma

Warszawa, 15 listopada 2012 r. – Przetwarzanie zeskanowanych dokumentów, nawet tych stworzonych pismem odręcznym, na tekst elektroniczny jest coraz łatwiejsze. Oprogramowanie OCR, czyli Optical Character Recognition, pozwala na sprawne rozpoznanie pisma, jego przetworzenie i przygotowanie dokumentu do edycji. Jest szczególnie przydatne, gdy użytkownik ma do zeskanowania wiele tekstów lub chce stworzyć szybko elektroniczną wersję dokumentów istniejących tylko na papierze.

OCR rozpoznaje m.in. rodzaj i parametry czcionki oraz typ zastosowanej interlinii. Technologia ta ułatwia proces wprowadzania danych do baz elektronicznych i porządkowania dokumentów. System rozpoznaje szeroki wachlarz standardowych, jak i niestandardowych tekstów i formularzy. Automatyczna kategoryzacja możliwa jest dzięki analizie treści i wyglądu dokumentów. Wprowadzenie tego typu innowacyjnych rozwiązań umożliwia automatyzację procesu zarządzania korespondencją i dokumentacją oraz digitalizację archiwizowanych danych.

Kiedyś tego typu programy rozpoznawały jedynie pismo na dokumentach napisanych na komputerze. Dziś dzięki OCR istnieje możliwość odczytania ręcznego charakteru pisma. Tego typu systemy mają również specjalne funkcje rozszyfrowywania nieczytelnych znaków. Niektóre korzystają także z treści dostarczanych przez użytkowników Internetu. Oprogramowanie OCR znajduje szczególne zastosowanie przy odczytywaniu danych z formularzy wypełnianych odręcznie. Będzie też przydatne, gdy zaistnieje nagła potrzeba stworzenia elektronicznej wersji spisanego odręcznie dokumentu. Dziś, aby korzystać z OCR nie trzeba kupować, instalować, a nawet posiadać komputera. Urządzenie może być wbudowane w sprzęt drukujący. Przykładem takiego rozwiązania są nowe modele Xerox WorkCentre 5019 i 5021. Posiadają one szeroką gamę funkcji skanowania, przyspieszających proces digitalizacji oraz usprawniających obieg dokumentów. Ich system OCR rozpoznaje skany w formatach BMP, PDF i TIFF. Dzięki standardowi komunikacji TWAIN skany mogą być przetwarzane w programach graficznych.

Xerox WorkCentre 5019/5021 sprzyja oszczędnościom nie tylko przez wykorzystanie systemu OCR. Posiada szereg rozwiązań, które pomagają usprawnić pracę biura i zredukować koszty oraz czas wykonywania codziennych zadań. Drukowanie dwustronne w standardzie modelu 5021U i funkcja Toner Save pozwalają zredukować koszty materiałów eksploatacyjnych. Nowoczesny toner EA wpływa na mniejsze zużycie energii, a opcja Copy Accounting umożliwia założenie 10 chronionych hasłem kont z opcją ustawienia limitu kopiowanych stron.

Dostępność i cena
Urządzenia WorkCentre 5019/5021 są obecnie dostępne w promocji. Można je nabyć od:

  • WorkCentre 5019B – 1745 zł netto
  • WorkCentre 5021B – 1995 zł netto
  • WorkCentre 5021U – 2695 zł netto

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com. Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com

Karolina Kubicka, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 502 842 659, karolina.kubicka@linkleaders.pl

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp.

XEROX® i XEROX and Design® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.