Innowacyjne rozwiązania Xerox ułatwiają dostęp do usług bankowych mieszkańcom krajów rozwijających się

Warszawa, 24 października 2012 r. – Pracownicy działu badań Xerox stworzyli rozwiązanie, które obniża koszty otwarcia nowych oddziałów, także na obszarach o mniejszej gęstości zaludnienia, i pozwala na automatyzację kluczowych usług bankowości osobistej, takich jak otwarcie konta, czy złożenie wniosku kredytowego. W ten sposób klienci z Indii i innych rynków rozwijających się mogą w łatwiejszy sposób zarządzać swoimi pieniędzmi.

Indie i inne kraje rozwijające się odnotowują wzrastający popyt na najbardziej podstawowe usługi bankowe. Ale w Indiach, których wielojęzyczna populacja wynosi 1,2 mld mieszkańców i zamieszkuje obszar o powierzchni niemal 3,3 mln km2, zaspokojenie tego popytu przedstawia spore trudności. Rozwiązanie Xerox automatyzuje podstawowe procesy bankowości, integrując standardowe operacje typu back office z operacjami front office, czyli związanymi z bezpośrednią obsługą klienta. W rezultacie opłacalne staje się uruchamianie placówek na obszarach mniej zaludnionych.

Bazując na badaniach etnograficznych dotyczących dostępu do usług bankowych na obszarach wiejskich, Xerox planuje uruchomienie pilotażowego programu w kioskach bankowych jednej z wiodących indyjskich instytucji finansowych. Tego typu placówki łatwo zbudować, zainstalować i zabezpieczyć także w miejscach o małej gęstości zaludnienia. Program zakłada wykorzystanie cech wielofunkcyjnych urządzeń Xerox, które nie tylko skanują pismo ręczne, ale także interaktywnie reagują na zeskanowaną informację.

“To innowacyjne podejście pozwala klientom skorzystać z możliwości, jakie oferuje technologia, eliminując przy tym biurokrację, kolejki i niewygodę”, powiedział Nischal Piratla, senior entrepreneur in residence w Xerox Research Centre India (XRCI). “Rozwiązanie to jest tak łatwe i efektywne, że obecnie wykorzystuje się je w najdalszych zakątkach globu”.

Zastosowanie produktów Xerox eliminuje konieczność bezpośredniego kontaktu z pracownikiem banku, redukuje papierowy obieg dokumentów oraz oferuje klientom przyjazne środowisko. Klient wprowadza kluczowe informacje w kiosku bankowym, który obsługuje klika różnych języków. Następnie mechanizm automatycznie weryfikuje kompletność i prawidłowość informacji i wprowadza je do bazy danych. Bezpieczna technologia pozwala przezwyciężyć problemy z wolnym, podatnym na błędy transferem danych przez sieci satelitarne wykorzystywane na obszarach o mniejszej gęstości zaludnienia.

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com. Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

XXX

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com

Karolina Kubicka, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 502 842 659, karolina.kubicka@linkleaders.pl

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę: http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp.

XEROX® i XEROX and Design® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.