Xerox prezentuje monochromatyczne urządzenia WorkCentre 3315/3325 i Phaser 3320 dla małych biur i jednostek administracji publicznej

Warszawa, 13 lipca 2012. Xerox rozszerza swoje portfolio monochromatycznych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych przeznaczonych dla małych biur o udoskonalone modele WorkCentre 3315/3325 i Phaser 3320. Te niewielkie, praktyczne i wydajne produkty wyróżniają się prędkością wydruku – pierwszą gotową stronę użytkownik otrzymuje już po 6,5 sekundach. Z kolei pojemne kartridże i funkcja dwustronnego druku pomagają zredukować koszty codziennej produkcji materiałów i pomocy biurowych.

Xerox uzupełnił swoją monochromatyczną ofertę dla niewielkich firm o drukarkę Phaser 3320, o prędkości druku do 35 str/min, z kartą Wi-Fi i kartą sieciową oraz tonerami umożliwiającymi wydrukowanie nawet 11.000 czarno-białych stron. Standardowa pojemność tac papieru to 300 arkuszy.

Do rodziny produktów dołączyły również czarno-białe wielofunkcyjne urządzenia WorkCentre 3315/3325, z funkcją druku, skanu, kopiowania i faxu, drukujące w tempie 31-35 str/min. Przy większych nakładach opcjonalna taca pozwala użytkownikom na wykorzystanie dodatkowo 520 kartek, umożliwiając nieprzerwaną pracę. WorkCentre 3325 posiada w standardzie kartę WiFi i kartę sieciową oraz dwustronny, automatyczny podajnik do dokumentów, dzięki któremu użytkownicy sprzętu mogą wykorzystywać zasoby papieru w bardziej ekonomiczny sposób niż dotychczas.

Szybkość, niezawodność i oszczędność czyli praktyczne rozwiązania do biura
Wszystkie nowe produkty posiadają w standardzie funkcję druku dwustronnego, co w znaczący sposób redukuje ilość papieru wykorzystywanego w codziennej pracy biura i sprzyja redukcji kosztów. Modele na tle konkurencji wyróżnia też szybkość – użytkownik otrzymuje pierwszą stronę po 6,5 sekundach, co sprzyja lepszej organizacji pracy. Produkty drukują w rozdzielczości 1200×1200 i są szczególnie przydatne do tworzenia materiałów informacyjnych niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu biura. Tonery mają wysoką wydajność – do 11.000 stron – nie trzeba więc często ich kupować. Te czynniki pozwalają uzyskać niższe koszty druku, co generuje znaczące oszczędności dla firmy.

„Nowe modele stanowią ciekawą propozycję dla biur mniejszej wielkości, w tym dla sektora SOHO, ale również dla jednostek administracji publicznej. To produkty w niewielkich rozmiarach, oszczędzające przestrzeń, wydajne i ekonomiczne, a jednocześnie dostarczające, niezbędne w codziennej pracy, dobrej jakości wydruki umów, faktur czy materiałów informacyjnych”, potwierdza Arkadiusz Zieliński, Senior Product Manager w Xerox Polska.

Inne atuty WorkCentre 3315/3325 i Phaser 3320:

  • WorkCentre 3325 jest wyposażony w funkcję Secure Print, która zabezpiecza dokumenty z poufnymi danymi.
  • WorkCentre 3315/3325 posiada funkcję kolorowego skanu do poczty e-mail, sieci i pamięci USB.
  • WorkCentre 3315/3325 wyposażone są w kolorowy faks i szybkie wybieranie.
  • Wszystkie trzy modele posiadają Xerox® CentreWare® IS – zdalne, innowacyjne narzędzie obsługiwane z poziomu przeglądarki internetowej, które umożliwia instalowanie, konfigurowanie, zarządzanie, monitorowanie i raportowanie drukarek sieciowych i urządzeń wielofunkcyjnych

Na wszystkie produkty obowiązuje dwuletnia gwarancja realizowana u klienta.

Dostępność i cena
Phaser 3320 kosztuje od 1349 zł brutto. Ceny WorkCentre 3315/3325 zaczynają się od 1749 zł brutto. Produkty są już dostępne na polskim rynku.

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach: http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com. Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

XXX-

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp i http://www.twitter.com/xeroxoffice.

XEROX® i XEROX and Design® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.

Ceny, wyposażenie, specyfikacje, osiągi, wygląd oraz dostępność produktów i usług Xerox mogą ulec zmianie.