Biurowa rewolucja w kolorze: Xerox prezentuje wielofunkcyjne urządzenie ColorQube 8900

Warszawa, 4 lipca 2012. Xerox wprowadza na polski rynek nowy ColorQube 8900 tworzący kolorowe materiały o wyjątkowej intensywności. To wielofunkcyjne urządzenie w technologii stałego atramentu ma szansę zredefiniować pojęcie „ekologicznego druku” w kolorze. ColorQube 8900, w porównaniu do laserowych urządzeń tej samej klasy, produkuje do 90% mniej odpadów podczas drukowania i zużywa o 17% mniej energii w trakcie całego cyklu życia produktu. Nowy model w portfolio Xerox to szczególnie ciekawa propozycja dla małych i średnich przedsiębiorstw, które korzystając z szeregu jego funkcji, mogą tworzyć własne barwne materiały promocyjne, nie tylko wysokiej jakości, ale i w rozsądnej cenie – dzięki hybrydowemu planowi rozliczania.

ColorQube 8900 jest kolorowym urządzeniem wielofunkcyjnym, w technologii stałego atramentu produkującym materiały o wyjątkowo intensywnych, nasyconych barwach, na różnego rodzaju mediach, przydatnym do tworzenia materiałów promocyjnych i biurowych takich jak np. ulotki czy prezentacje. Nowy produkt w portfolio Xeroxa sprawdzi się w każdej firmie, niezależnie od skali działalności, a szczególnie rekomendowany jest małym i średnim przedsiębiorstwom, szukającym sposobów na zwiększenie swojej przewagi konkurencyjnej. Teraz mogą one skorzystać z urządzenia, ekonomicznego, wielofunkcyjnego, nie zajmującego powierzchni w biurze, a gwarantującego materiały najwyższej jakości.

Parametry i funkcje
Model ColorQube 8900 charakteryzuje się najniższym całkowitym kosztem posiadania (TCO – Total Cost of Ownership) w swojej klasie dla grup roboczych 10-30 osób, szczególnie w przypadku drukowania dużych nakładów (powyżej 2000 stron miesięcznie).

Model jest formatu A4, ale oferuje pełną funkcjonalność maszyn formatu A3. ColorQube 8900 łączy funkcje druku, kopii, skanu oraz opcjonalnie faksu. Model charakteryzuje się wysoką prędkością druku dochodzącą do 44 str/min w kolorze oraz w czerni. Inne zalety urządzenia to wygodny, 7`calowy, dotykowy panel użytkownika, pełne skanowanie z rozpoznawaniem tekstu (OCR), tace o standardowej pojemności do 625 arkuszy z możliwością rozbudowy do 3475 arkuszy oraz automatyczny dwustronny podajnik dokumentów i druk dwustronny w standardzie.

Dzięki elastyczności w doborze konfiguracji, ColorQube 8900 może pracować jako urządzenie nabiurkowe lub wolnostojące. Model wyposażony jest w aplikacje biurowe dopasowane do potrzeb dużych grup roboczych. Produkt posiada również szereg zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa takich jak np. nadpisywanie i szyfrowanie dysku twardego – chroniących wrażliwe dane ujęte w produkowanych dokumentach. Urządzenie oferuje także funkcjonalność drukowania mobilnego, wbudowaną platformę EIP, zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak np. nadpisywanie i szyfrowanie dysku twardego.

Jak wszystkie urządzenia z rodziny ColorQube, model 8900 posiada funkcję “intelligent ready”, dzięki której „uczy” się ono w jakich godzinach/dniach tygodnia jest używane i na podstawie tej matrycy przechodzi w tryb oszczędzania energii oraz w tryb gotowości, tak aby całościowe zużycie energii było jak najniższe.

„Do kluczowych wyróżników modelu ColorQube8900, oprócz wyrazistej kolorystyki końcowych materiałów, należy atrakcyjność kosztowa wynikająca z zastosowania tzw. planu hybrydowego umożliwiającego elastyczne rozliczanie się według realnego zużycia koloru w drukowanych materiałach. Produkt wykonany w technologii stałego atramentu jest ekonomiczny, prosty w obsłudze oraz przyjazny dla środowiska. Warto podkreślić, że urządzenia stałoatramentowe, takie jak właśnie ColorQube 8900, generują 90% mniej odpadów niż produkty w technologii laserowej”, podsumowuje Arkadiusz Zieliński, Senior Product Manager w Xerox Polska.

Plan hybrydowy czyli kolorowy druk w cenie monochromatycznego
Cechą wyróżniającą urządzenia stałoatramentowe, w tym również model ColorQube 8900 spośród konkurencyjnych produktów, jest rewolucyjny model rozliczania, znany jako rozliczanie hybrydowe lub trzylicznikowe. Xerox w produktach z rodziny ColorQube oferuje trzy stawki za wydruk, które kwalifikowane są na podstawie ilości kolorowych pikseli na każdej wydrukowanej stronie. Dzięki temu kolorowe strony mogą być liczone w różnych stawkach uzależnionych od pokrycia wydruku. Dla klienta oznacza to płacenie za realną ilość barwy, jaką wykorzystują w swoich materiałach, a ta w przypadku produkcji typowych materiałów biurowych jest stosunkowo niewielka.

Jeśli klient decyduje się na plan hybrydowy, nie płaci za określoną ilość stron kolorowych. Zamiast tego wydruki w zależności od pokrycia kolorem podzielone są na trzy rodzaje:

  • Strony z niewielką ilością koloru (tzw. kolor użyteczny) kosztują klienta tyle co strony czarno-białe. Są to m.in. strony z czarnym tekstem, ale zawierające np. kolorowe logo lub link www drukowany w kolorze.
  • Strony z tzw. średnim pokryciem (tzw. kolor codzienny) są minimalnie droższe od czarnobiałych. Przykładem takiej strony może być wydruk strony www.
  • Strony o dużym pokryciu kolorem (tzw. kolor ekspresyjny) są traktowane jako strony kolorowe, a ich koszt porównywalny jest do kosztów stron kolorowych w technologii laserowej.

Ekonomiczna ekologia
ColorQube 8900 oparty jest o autorską technologię stałego atramentu, opracowaną przez naukowców firmy Xerox. Kostki stałego atramentu przypominają wyglądem i konsystencją materiał, z którego są wykonane kredki świecowe. Podgrzane w drukarce do około 90 stopni Celsjusza przechodzą w postać płynną, są natryskiwane na bęben obrazowy, z niego na kartkę, na której natychmiast zastygają. Tak uzyskany obraz jest wodoodporny i zachwyca żywymi kolorami nawet na papierze ekologicznym czy niskiej jakości.

Urządzenia pracujące w technologii stałego atramentu korzystają jedynie z dwóch materiałów eksploatacyjnych, co oznacza również mniejszą ilość odpadów. Drukarki na stały atrament korzystają z nietoksycznych kostek atramentu i nie wymagają stosowania kaset. Po zużyciu kostki nie pozostają żadne odpady. A ponieważ kostki atramentu mają małe rozmiary, zmniejsza się ilość opakowań do utylizacji. Ponadto, jedyną wymienianą w czasie eksploatacji częścią jest rolka serwisująca, co dodatkowo czyni produkt łatwym w obsłudze. Wystarcza ona na kilkadziesiąt tysięcy stron, dlatego wymaga w
ymiany zaledwie kilka razy w ciągu całego okresu żywotności drukarki.

Eksperci wskazują na kilka kluczowych przewag technologii stałego atramentu nad tradycyjnymi rozwiązania w produkcji. Urządzenia w modelu solid ink są ekologiczne, proste w użyciu oraz tworzą materiały w wyjątkowej kolorystyce, w atrakcyjnej cenie. Dostępność i cena

ColorQube 8900 dostępne u pośredników, dealerów i licencjonowanych sprzedawców produktów Xeroxa, a także pod numerem telefonu 0 801 081 081 i na stronie www.xerox.com

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com. Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

XXX-

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp i http://www.twitter.com/xeroxoffice.

XEROX®, XEROX and Design® i ColorQube® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.

Ceny, wyposażenie, specyfikacje, osiągi, wygląd oraz dostępność produktów i usług Xerox mogą ulec zmianie.