100.000 osób na stoisku Xerox, 300 sprzedanych rozwiązań i 14.000 zapytań ofertowych

Warszawa, 21 czerwca 2012. Podczas tegorocznych międzynarodowych targów druku i mediów – drupa 2012 – stoisko Xerox odwiedziło przeszło 100.000 osób, czyli co trzeci gość imprezy. Firma sprzedała ponad 300 cyfrowych systemów produkcyjnych, opcji wykończeniowych i rozwiązań workflow, przyjęła ponad 14.000 zapytań ofertowych oraz przeprowadziła blisko 4500 rozmów poprzez kanały social media.

drupa 2012 to dla firmy Xerox i innych graczy z sektora poligrafii, technologii i mediów najważniejsze branżowe wydarzenie ostatnich lat.

„Tegoroczna edycja targów drupa to wielki sukces biznesowy i sprzedażowy firmy, zarówno w obszarze produktów, jak i usług czy innowacji”, zapewnia Stanisław Pieczara, PSG Marketing Manager w Xerox Polska. „Jednak nie spoczywamy na laurach. Zespół firmy cały czas pracuje nad rozwojem narzędzi wspierających biznes naszych klientów”, zapewnia.

W tym roku Xerox zaprezentował szereg kolorowych i monochromatycznych technologii, usług i narzędzi usprawniających pracę, optymalizujących koszty działania. Firma podsumowała również efekty targów drupa 2012. W trakcie imprezy, w dniach 3 – 16 maja, Xerox:

  • przyjął na swoim stoisku ponad 100.000 gości – to prawie 1/3 ogółu zwiedzających , których liczba wyniosła w tym roku 314.500 ;
  • sprzedał przeszło 300 cyfrowych systemów produkcyjnych, opcji wykończeniowych i rozwiązań – dużym zainteresowaniem gości cieszyły się m.in. Xerox CiPress® 500 Production Inkjet System, nowe systemy produkcyjne iGen™ 150, Color 1000 i urządzenia z rodziny Xerox 700;
  • odpowiedział na ponad 14.000 zapytań ofertowych – czyli na 2 razy więcej niż prognozowano;
  • przeprowadził około 4.500 rozmów poprzez social media (Facebook i Twitter).

Szczególnym zainteresowaniem na targach cieszył się cyfrowy system CiPress 500. Firma CW Niemeyer Druck zakupiła urządzenie, aby móc produkować spersonalizowane materiały promocyjne.

„Zaletą CiPress 500 jest to, że produkuje na takich samych materiałach jak nasze offsetowe systemy drukujące, co oznacza, że nie ma potrzeby inwestowania w drogie, powlekane podłoża” – powiedział Joachim Glowalla, dyrektor, CW Niemeyer Druck.

Więcej informacji i materiałów dotyczących obecności Xeroxa na targach drupa 2012 można zdobyć na dedykowanej stronie (www.xerox.com/drupa), pod linkiem:

www.xerox.com/digital-printing/drupa/enus.html?CMP=KNC-PSG&HBX_PK=xerox_drupa&HBX_OU=50&ADGRP=xerox_drupa_2012, na blogu Jeffreya Jeffersona, prezesa Xerox Global Graphic Communication (http://xrx.sm/CEv) oraz na Twitterze (#xeroxdrupa i #drupa).

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com. Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

XXX-

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com

Anna Podolak, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 502 220 557, anna.podolak@linkleaders.pl

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp i http://www.twitter.com/xeroxoffice.

XEROX®, XEROX and Design® i iGen™ to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach. Znak towarowy Cirque du Soleil należy do Cirque du Soleil.

Ceny, wyposażenie, specyfikacje, osiągi, wygląd oraz dostępność produktów i usług Xerox mogą ulec zmianie.