Xerox wprowadza do swojej oferty nowe opcje wykańczania broszur

Warszawa, 17 maja 2012. Zaprezentowane na międzynarodowych targach drupa 2012 rozwiązanie Xerox IntegratedPLUS Finishing Solution do zintegrowanej produkcji broszur umożliwia firmom z branży poligraficznej realizację większej ilości zamówień, w szybszym tempie. Po raz pierwszy drukarze mają dostęp do narzędzia łączącego wydajność opcji off-line z elastycznością trybu in-line.

Zlecenia na produkcję książek, broszur i folderów stanowią stały i kluczowy element biznesu drukarni. Jednak w sytuacji, kiedy terminy są krótkie, wykonanie zleceń na czas może stanowić wyzwanie dla poligrafów. Ewentualne opóźnienia w harmonogramie realizacji projektów wynikają najczęściej z długiego procesu wykańczania już wydrukowanych materiałów. Aby zwiększyć tempo produkcji i dostarczyć klientowi kompletne wydruki, firmy poligraficzne mogą skorzystać z rozwiązań Xerox IntegratedPLUS Finishing Solution – nowych automatycznych opcji wykańczania. Wdrożenie narzędzi Xerox pozwala na pracę zgodnie z harmonogramem, nawet w okresie nakładających się terminów realizacji zadań wydruku. Nowy podajnik (Dual Mode Feeder), po raz pierwszy zaprezentowany na targach drupa, sprawia, że wbudowany finisher in-line, który tradycyjnie przeznaczony jest dla pojedynczego systemu druku, obsługuje różne systemy w trybie off-line.

Przykładowo, wydruki przygotowane przy użyciu systemu Xerox Color 100 można dostarczyć do Dual Mode Feeder, podłączonego do modelu Xerox iGen™ 150 i stworzyć z nich kompletne broszury. Operator po prostu skanuje kod kreskowy przed podłączeniem platformy z wydrukami do podajnika. Dzięki kodowi finisher zostaje automatycznie ustawiony, bez potrzeby angażowania pracownika. Z kolei iGen 150 może w tym czasie wykonywać inny wydruk.

Inne zalety IntegratedPLUS Finishing Solution:

  • Automatyzacja, która sprzyja redukcji kosztów – zwiększenie wydajności maszyny następuje dzięki eliminacji manualnego sterowania w trakcie przygotowania do druku i ustawiania finishera. Broszury są sprawdzone przed wydrukiem i przygotowane do niego zgodnie z wymaganiami i specyfikacją. Wyeliminowanie ręcznego sterowania redukuje wpływ błędu człowieka na proces druku i zwiększa przepustowość.
  • Otwarty dostęp – wiele systemów drukujących może używać jednego finishera, zarówno w opcji in-, jak i offline, co umożliwia operatorom maszyn wykonywanie kilku zadań jednocześnie oraz zwiększenie poziomu wykorzystania posiadanej floty.

Dostępność i ceny
Rozwiązanie Xerox IntegratedPLUS Finishing Solution do produkcji broszur będzie dostępne na rynkach na całym świecie jeszcze w tym roku.

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com lub http://www.acs-inc.com.

Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

-XXX-

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com

Anna Podolak, Linkleaders Sp. z o.o., GSM +48 502 220 557, anna.podolak@linkleaders.pl

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp i http://www.twitter.com/xeroxoffice.

XEROX®, XEROX and Design®, iGen™ i iGen4® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.

Ceny, wyposażenie, specyfikacje, osiągi, wygląd oraz dostępność produktów i usług Xerox mogą ulec zmianie.