Xerox prezentuje nową serię szybkich i wydajnych systemów drukujących z segmentu urządzeń produkcyjnych dedykowanych do niskich i średnich nakładów

Warszawa, 18 kwietnia 2012. Xerox przedstawia nową serię monochromatycznych systemów produkcyjnych w segmencie urządzeń dedykowanych do niskich i średnich nakładów: D95/D110/D125 Copier/Printer oraz D110/D125 Printer. Rozwiązania przeznaczone są do produkcji wysokiej jakości materiałów drukowanych w czerni i bieli, a dostępne w nich opcje wykończeniowe umożliwiają tworzenie różnego rodzaju aplikacji, takich jak książki, instrukcje, katalogi oraz ulotki. Urządzenia znajdą wszechstronne zastosowanie zarówno w biurach, drukarniach, jak i placówkach oświatowych czy służbie zdrowia. Seria D95/D110/D125 zostanie zaprezentowana na tegorocznych targach poligraficznych DRUPA – najważniejszej ogólnoświatowej branżowej imprezie wystawienniczej.

Nowa seria urządzeń produkcyjnych Xerox została stworzona w odpowiedzi na potrzeby związane z codzienną produkcją dużej ilości materiałów. „Nowa wersja Copier/Printer znajdzie zastosowanie m.in. w szkołach i na uczelniach, w tworzeniu pomocy naukowych, testów, zestawów ćwiczeń, informatorów czy arkuszy ocen a także w biurach – do produkcji raportów, biuletynów czy wszelkiego rodzaju prezentacji”, opisuje Stanisław Pieczara, PSG Marketing Manager Xerox Polska.

Dodatkowo, dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, które wspomaga procesy archiwizacji i znakowania dokumentów, nowa rodzina urządzeń Xerox może być z powodzeniem wykorzystywana w działach prawnych, sektorze ubezpieczeń czy służbie zdrowia, czyli tam gdzie przechowuje się duże ilości dokumentów elektronicznych zawierających dane poufne.

Nowe seria systemów Xerox to również dobra propozycja dla dostawców usług typu print-for-pay, działów reprograficznych oraz drukarni – które przy użyciu nowych aplikacji będą mogły zaproponować swoim odbiorcom wysokiej jakości książki, ulotki czy spersonalizowane instrukcje lub katalogi na żądanie.

Proponowane modele drukują z prędkością 95, 110 i 125 str./min (wersja Copier/Printer) oraz 110 i 125 str./min (wersja Printer).

Wdrożenie urządzeń z nowej serii – korzyści dla użytkowników i odbiorców:

Szybkość i wygoda:

  • Xerox D95/D110/D125 Copier/Printer standardowo wyposażony jest w jednoprzebiegowy kolorowy skaner
  • Urządzenie drukuje z rozdzielczością 2400 x 2400 dpi, umożliwiając także zapis danych na przenośną pamięć USB oraz druk z niej.
  • Wbudowany skaner skanuje z prędkością do 200 obrazów na minutę w wysokiej rozdzielczości oraz wyposażony jest w automatyczny podajnik oryginałów na 250 arkuszy, pozwalający na obróbkę dużej ilości skomplikowanych prac.

Zaawansowane narzędzia usprawniające pracę:

  • Zintegrowany kontroler druku będący standardowym elementem nowej wersji Copier/Printer posiada łatwy w obsłudze ekran dotykowy, dzięki któremu możliwe jest szybkie zarządzanie zadaniami.
  • Dwa opcjonalne profesjonalne serwery druku – Xerox FreeFlow® Print Server oraz Xerox EX Print Server (oparty na Fiery®) dają dodatkowe możliwości.
  • Technologia Xerox Extensible Interface Platform (EIP) pozwala uzytkownikom na upraszczenie ich procesów pracy bezpośrednio z panelu operatorskiego urządzenia.

Szeroki wybór opcji wykończenia:

  • Szereg profesjonalnych opcji wykończenia pozwala na tworzenie broszur, falcowanie, zszywanie czy dziurkowanie. Użytkownicy z łatwością wyprodukują oprawione taśmą, płaskie broszury dzięki modułowi Xerox Tape Binder, GBC® e-binder 200 i Plockmatic Pro30™ Booklet Maker.

„Szybszy skaner i uproszczony graficzny interfejs operatora to najważniejsze czynniki przyszłego sukcesu nowych produktów na rynku produkcyjnych urządzeń dedykowanych do niskich i średnich nakładów, gdzie największym zainteresowaniem cieszą się urządzenia łatwe w obsłudze, wydajne i w przystępnych cenach”, podsumowuje Jim Hamilton, Group Director, InfoTrends.

Model D95/D110/D125 Copier/Printer zostanie zaprezentowany na stoisku Xerox na tegorocznych targach DRUPA, 3-16 maja w Dusseldorfie.

Xerox na targach drupa 2012
Więcej informacji i materiałów dotyczących obecności Xerox na targach drupa 2012 można zdobyć na dedykowanej stronie (www.xerox.com/drupa), blogu Jeffreya Jeffersona, prezesa Xerox Global Graphic Communication (http://xrx.sm/CEv) oraz na Twitterze (#xeroxdrupa and #drupa).

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com lub http://www.acs-inc.com. Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

XXX-

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp.

XEROX®, XEROX and Design® i FreeFlow to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach. GBC® to znak towarowy należący do ACCO Brands. Fiery® to znak towarowy należący do EFI. Pro30TM to znak towarowy należący do Plocmatic International.

Ceny, wyposażenie, specyfikacje, osiągi, wygląd oraz dostępność produktów i usług Xerox mogą ulec zmianie.