Xerox CiPress 500 na targach drupa 2012

Warszawa, 22 marca 2012 r. Xerox zapowiedział, że podczas tegorocznych targów drupa zaprezentuje ultraszybki CiPress™ 500 Production Inkjet System. Urządzenie – wyposażone w dwa moduły – produkuje w pełnym kolorze ponad 152 metry lub 2180 stron na minutę. Rozwiązanie przeznaczone jest dla firm, które chcą zwiększyć ilość realizowanych zleceń wysokonakładowych przy zachowaniu tej jakości i tempa druku porównywalnego z offsetowym. System CiPress 500 jest szczególnie polecany do produkcji wysokich nakładów spersonalizowanyh materiałów marketingowych, druków transpromo i książek.

CiPress™ 500 – jedyny na świecie system dwusilnikowy, oparty o bezwodną technologię inkjet -zostanie zaprezentowany na tegorocznych międzynarodowych targach drupa. Model otrzymał już bardzo wysokie noty w testach konsumenckich, w których uznano go za rozwiązanie „rewolucyjne i przełomowe dla branży”.

System druku CiPress™ 500 przetestowany został z sukcesem przez dmh Marketing Partners, firmę zajmującą się direct mailingiem, produkującą ponad 800 milionów wydruków rocznie. Dzięki Xerox CiPress 500, dmh Marketing Partners poświęca mniej czasu na kalibrację i ustawienia kolorystyczne oraz ma możliwość produkcji wysokiej jakości kolorowych druków, niezależnie od wielkości nakładu.

„Stale szukamy zaawansowanych rozwiązań, dzięki którym proces produkcji będzie bardziej wydajny. Wierzymy, że to właśnie CiPress 500 jest najlepszą technologią dla druku wysokonakładowego”, podsumował Randy Seberg, Chief Technology Officer, dmh Marketing Partners.

Drukowanie bezwodne
Bazujący na opatentowanej przez Xeroxa technologii stałego atramentu (solid ink), CiPress 500 może drukować na tanim, nakładowym papierze bez konieczności zaawansowanej kontroli przyrostu punktu i bez przesiąkania atramentu przez podłoże. Możliwość dwustronnego druku na ekonomicznych podłożach oraz system kontroli jakości, który monitoruje proces druku i na bieżąco wprowadza poprawki, przekłada się na wysoką wydajność urządzenia. Z kolei zastosowany w CiPress 500 serwer druku Xerox FreeFlow pozwala na realizację zróżnicowanych, kompleksowych projektów, bez zmniejszania tempa pracy.

„Jakość i spójność wydruków jest bardzo wysoka. Pierwsza kopia jest taka sama jak 50-tysięczna” – dodaje Randy Seberg z dmh Marketing Partners.

Xerox IntegratedPlus – więcej zleceń i redukcja kosztów
Xerox oferuje drukarniom dodatkowo program IntegratedPlus – kompatybilny z serwerem FreeFlow Print oraz rozwiązaniami innych wiodących producentów software’u. Przykładowo, Xerox GMC IntegratedPlus, wykorzystuje specjalnie zaprojektowane oprogramowanie dla Xerox FreeFlow Print Server i CiPress 500, zwiększające produktywność. Efektem jego pracy jest wysoka jakość, dwukierunkowa transmisja danych, obniżone koszty pracy i mniej błędów w druku, a co za tym idzie większa satysfakcja klientów z efektu końcowego i wiążący się z nią wzrost zamówień i przychodów.

„Popyt na kolorowy druk ciągle rośnie. Zmieniają się również oczekiwania klientów i specyfika zamówień. Dlatego systemy druku, takie jak Xerox CiPress 500 stają się strategiczną instalacją, dzięki której firma zyskuje możliwość podjęcia się większej ilości zleceń i zrealizowania ich w sposób szybki i ekonomiczny, przy zachowaniu wszelkich ustalonych parametrów”, podsumowuje Stanisław Pieczara, PSG Marketing Manager w Xerox Polska.

Xerox na targach drupa 2012
Więcej informacji i materiałów dotyczących obecności Xeroxa na targach drupa 2012 można zdobyć na dedykowanej stronie (www.xerox.com/drupa), blogu Jeffreya Jeffersona, prezesa Xerox Global Graphic Communication (http://xrx.sm/CEv) oraz na Twitterze (#xeroxdrupa and #drupa).

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com lub http://www.acs-inc.com. Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

XXX-

Kontakt dla mediów
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com