Xerox Confident Color – nowe oprogramowanie do zarządzania kolorem

Warszawa, 16 marca 2012 r. Xerox wprowadził do swojej oferty oprogramowanie do zarządzania kolorem – Confident Color. Zastosowanie tego rozwiązania gwarantuje powtarzalną produkcję materiałów w spójnej, oddającej istotę projektu graficznego kolorystyce, dzięki czemu drukarnie mogą liczyć na ponowne zlecenia od klientów zadowolonych z końcowego efektu.

Xerox Confident Color oszczędza czas poświęcany wcześniej na dopasowywanie barw, poprawia jakość obsługi i przyczynia się do zwiększenia przewagi konkurencyjnej stosujących je drukarni. Mogą one zaproponować swoim klientom wydruki w spójnych barwach, zgodnych z identyfikacją wizualną ich firm. Xerox Confident Color obejmuje nie tylko technologię, ale również funkcje doradcze, wspierające rozwój biznesu, usługi partnerskie i tworzenie spersonalizowanych rozwiązań.

“Drukarze nadzorują jednocześnie pracę wielu urządzeń w jednym parku maszynowym. Przy dużym i złożonym zamówieniu kwestia zgodności barw jest szczególnie istotna. Xerox, w odpowiedzi na to wyzwanie, wprowadził kolorowy druk w XXI wiek”, podsumowuje Frank Romano, profesor honorowy Rochester Institute of Technology.

Po pierwsze: automatyzacja
Z punktu widzenia technologii, cyfrowe systemy drukujące Xeroxa są jedynymi na rynku, które automatyzują proces zarządzania barwą na wszystkich trzech jego etapach: kalibracji, profilowania i doboru kolorów dodatkowych.

Kalibracja i profilowanie ustawiane są przy pomocy Xerox Automated Color Quality Suite (ACQS). Pozwala to na zachowanie zgodności koloru dla wszystkich projektów, w tym materiałów reklamowych, broszur i korespondencji bezpośredniej. Automatyzacja tych procesów nie tylko skraca czas pracy, ale i umożliwia osiągnięcie zgodności kolorystycznej dla każdego rodzaju zlecenia i przy użyciu wszystkich urządzeń drukujących.

„Dzięki zaawansowanym technicznie systemom cyfrowym Xerox, drukarnie mają pewność najwyższej jakości barwy materiału, niezależnie od ilości wydrukowanych egzemplarzy”, twierdzi Stanisław Pieczara, PSG Marketing Manager w Xerox Polska.

Porady ekspertów, usługi i spersonalizowane rozwiązania Kanadyjskiej drukarni Mimic Print & Media Services Xerox Confident Color pomógł potroić ilość usług oferowanych w portfolio. Firma zredukowała także czas produkcji, wykonując niektóre zlecenia w mniej niż 24 godziny. Konsultanci Xerox wspierali zespół drukarni na etapie wdrożenia i w zakresie pełnego zarządzania kolorem.

Dodatkowe funkcje oprogramowania Xerox Confident Color:

  • Narzędzia Xerox Business Development Consulting Services i ProfitAccelerator®, które pomagają klientom wprowadzać do portfolio np. nowe usługi z obszaru cross-media marketingu i związane z produkcją wysokiej jakości fotoaplikacji.
  • Konsultanci Xerox Production Color pomagają w najbardziej optymalnym ustawieniu cyfrowych systemów drukujących i ich integrację z już istniejącymi systemami pre-press i workflow. Warsztaty z zakresu zarządzania kolorem i programów do certyfikacji, pozwalają użytkownikom lepiej wykorzystywać swoje systemy druku.
  • Rozwiązania Business Innovation Partner Solutions, takie jak CGS-ORIS, zapewniają zgodność kolorów przy jednoczesnym zastosowaniu druku cyfrowego i offsetowego.
  • Rozwiązania mogą zostać dopasowane do potrzeb klientów mających szczególne oczekiwania w zakresie zarządzania kolorem. Więcej informacji na temat Confident Color można znaleźć na stronie www.xerox.com/confidentcolor.

Xerox na targach drupa 2012
Więcej informacji i materiałów dotyczących obecności Xeroxa na targach drupa 2012 można zdobyć na dedykowanej stronie (www.xerox.com/drupa), blogu Jeffreya Jeffersona, prezesa Xerox Global Graphic Communication (http://xrx.sm/CEv) oraz na Twitterze (#xeroxdrupa and #drupa).

Informacje o Xerox
Xerox Corporation to spółka o wartości prawie 23 mld $, będąca światowym liderem w dziedzinie zarządzania procesami biznesowymi i dokumentami. Firma, z siedzibą w Norwalk w amerykańskim stanie Connecticut, dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie dokumentów, usług, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji i biur każdej wielkości. Dzięki ACS, A Xerox Company, spółce przejętej przez Xerox w lutym 2010 roku, Xerox oferuje także usługi outsourcingu procesów biznesowych i usługi informatyczne, takie jak przetwarzanie danych, outsourcing procesów HR, pomoc finansowa i usługi zarządzania relacjami z klientami, zarówno dla biznesu jak i sektora publicznego na całym świecie. 140.000 pracowników Xerox obsługuje klientów w ponad 160 krajach.

Więcej informacji do zdobycia na stronach:
http://www.xerox.com, http://news.xerox.com, http://www.realbusiness.com lub http://www.acs-inc.com. Informacje z zakresu relacji inwestorskich są dostępne na stronie: http://www.xerox.com/investor.

XXX-

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Żarkowska, Xerox Polska Sp. z o.o., +48 22 878 78 04, GSM +48 608 61 64 61, Aleksandra.Zarkowska@xerox.com

Uwaga:
Aby subskrybować kanały RSS firmy Xerox, wejdź na stronę http://news.xerox.com/pr/xerox/rss.aspx. Aby dodać swój komentarz lub sugestię, dowiedzieć się więcej o branży i ostatnich wydarzeniach, wejdź na stronę: http://twitter.com/xeroxcorp, http://realbusinessatxerox.blogs.xerox.com, http://www.facebook.com/XeroxCorp, http://www.youtube.com/XeroxCorp.

XEROX®, XEROX and Design®, iGen4® oraz ProfitAccelerator® to znaki towarowe należące do Xerox Corporation w USA i/lub innych krajach.

Ceny, wyposażenie, specyfikacje, osiągi, wygląd oraz dostępność produktów i usług Xerox mogą ulec zmianie.